Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Príprava A 2 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko
Príprava | 2019 / 20 | 2 .kolo | 18. jún 2019 o 17:00 | Malacky
1 : 1
( 1 : 1 )
42. Ratao
1. FC Slovácko
32. Vasiljev

Belasí vstúpili do zápasu svižne a už po štyroch minútach mohli otvoriť skóre. Suchockij vyslal strieľaný center do šestnástky, Guzmics vystrelil a jeho zrejme gólový pokus v poslednej chvíli zablokoval obranca Slovácka. Zakrátko Danielovu hlavičku po centri z rohu vyrazil Daněk a potom opäť Daniel krížnou strelou tesne minul pravú žrď. Hra sa postupne vyrovnala, v 18. min prvý raz pohrozili aj hostia, Greif na dvakrát pokryl hlavičku Kadleca. Následne prišla silná fáza belasých. Najprv si po centri Daniela dal obranca Slovácka takmer vlastný gól. Potom po brejku vysunul Ratao kolmicou Holmana, ten si zasekol obrancu a zoči-voči brankárovi mieril tesne vedľa pravej žrde. V 32. min sa Slovácko ujalo vedenia, keď Vasiljev hlavičkoval zblízka k žrdi – 0:1. Belasí reagovali a snažili sa o vyrovnanie. Moha vyslal pekný pokus zo strednej vzdialenosti, obranca loptu ešte pred brankárom zrazil na roh. V 42. min sme sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. Rabiu vystrelil zo šestnástky, brankár loptu vyrazil na žrď, Ratao dohral situáciu a zblízka dorazil do siete – 1:1.

Cez prestávku Martin Ševela štyrikrát striedal, do hry prišli Šulla, Abena, Bajrič a Medveděv. Na hrote bol aktívny Ratao, ktorý sa v 54. min uvoľnil v šestnástke, z uhla sa snažil niečo vymyslieť proti vybiehajúcemu brankárovi, no situáciu vyriešila obrana Slovácka. Po hodine hry predviedli hostia brejk, Kalabiška zakončoval z vyloženej pozície, jeho prudkú strelu zrazil Abena na roh. V 67. min sa Moha svojím typickým spôsobom dostal do pokutového územia, z uhla trafil do Daněka. O päť minút strieľal Holman z 20 metrov, jeho pokus letel nad bránu. Po prestávke tempo hry upadlo, diváci v Malackách videli oproti prvému dejstvu menej zaujímavých príležitostí. Súperi sa napokon rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko 1:1 (1:1) - hralo sa v Malackách

Góly: 42. Ratao – 32. Vasiljev