Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Príprava A 3 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Baník Ostrava
Príprava | 2019 / 20 | 3 .kolo | 22. jún 2019 o 18:00 | Pasienky | 1550 divákov
3 : 2
( 2 : 1 )
14. Dražič, 28. Ratao, 73. Cmiljanič
FC Baník Ostrava
1. Holzer, 50. Kaloč

V súboji dvoch tradičných značiek vládla od začiatku zápasu dobrá futbalová atmosféra, belasých hnal dopredu početný fanúšikovský kotol na hlavnej tribúne. V prvej minúte však prišiel šok z jasného neba. Holzer po akcii z ľavej strany trafil zvnútra šestnástky pod brvno – 0:1. Slovanisti sa rýchlo otriasli, Dražič zo strednej vzdialenosti vystrelil k ľavej žrdi, Budinský však bol pozorný. V 14. min bolo vyrovnané, Apau prenikol po pravej strane, prihral pred bránu, kde loptu jemne tečoval Strelec a Dražič ju umiestnil do siete – 1:1. O päť minút Dražič pekne vysunul Strelca, ten trafil zblízka do bočnej siete. Zakrátko Ratao napriahol z 20 metrov a jeho strela mala veľmi dobré parametre, Budinský predviedol efektný zákrok. Aktivita belasých sa dočkala odmeny v 28. min po nádhernej akcii. Dražič nezištnou prihrávkou našiel za obranou Strelca, ten sa neulakomil, ale ešte prihral Rataovi, ktorý z jedného dotyku skóroval do odkrytej brány – 2:1. V 35. min Nono vybojoval loptu na útočnej polovici a pripravil tutovku pre Rataa, ten aj s prispením teču protihráča tesne minul bránu. Následne Čavričova prudká krížna strela presvišťala nad brvnom.

Cez prestávku striedal Martin Ševela dvakrát, hostia vymenili celú jedenástku. V 50. min bolo vyrovnané, keď Kaloč trafil zo šestnástky po zemi k žrdi – 2:2. O štyri minúty sa mohli slovanisti opäť ujať vedenia, Dražič mieril po prihrávke Rataa tesne vedľa. V 59. min namieril hosťujúci Helešic z priameho kopu ponad múr, Šulla na čiare loptu efektne v poslednej chvíli vyrazil a zabránil gólu. Rušné chvíle priniesol úsek v rozmedzí 63. – 64. min, keď najprv Strelec po priťuknutí od Rataa mieril zvnútra šestnástky vysoko nad. Na opačnej strane predviedol Šulla ďalší dôležitý zákrok, keď zneškodnil nepríjemnú strelu Smolku. A následne Šulla zastavil aj hlavičku Procházku. V 73. min vyšiel belasým rýchly brejk, keď Nono vysunul Rataa, ktorý už mohol postupovať sám na brankára. Ratao sa neulakomil, ale prihral ešte pred odkrytú bránu Cmiljaničovi, ktorý nezaváhal - 3:2. V 81. min mohlo byť definitívne rozhodnuté, Daniel pripravil výbornú pozíciu pre Rataa, ktorého strelu zrazil obranca na roh. Belasí si víťazstvo už postrážili, najbližšie sa v utorok na Pasienkoch stretnú s Bohemians 1905.

ŠK Slovan Bratislava – FC Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Góly: 14. Dražič, 28. Ratao, 73. Cmiljanič - 1. Holzer, 50. Kaloč

Žlté karty: 73. Cmiljanič - 17. Celba

Rozhodovali: Smolák – Somoláni, Pozor

Návšteva: 1550 divákov

Slovan: Greif (46. Šulla) – Apau, Abena, Bajrič, Vernon (69. Kozlovský) – Čavrič (82. Rigo), Rabiu (46. Daniel), Nono, Dražič – Ratao, Strelec (69. Cmiljanič)

Baník: Budinský – Celba, Šindelář, Stronati, Fleišman – Mešaninov, Jirásek – Holzer, Hrubý, Lalkovič – Šašinka, striedali Helešic, Azevedo, Jánoš, Fillo, Kuzmanovič, Smola, Breda, Pokorný, Kaloč, Procházka