Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 31 .kolo: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 31 .kolo | 18. máj 2019 o 17:00 | Michalovce | 1186 divákov

(tréner Slovana)

„Vstup do zápasu nám vyšiel na výbornú, hneď v úvode sme mali dve vyložené príležitosti, ktoré musíme premieňať. Či už Čavrič alebo Holman boli sami pred brankárom, také šance musia ukladať do siete. Ak by bolo 2:0, v pokoji by sme hrali ďalej. Ešte do 15. – 20. minúty to bolo z našej strany relatívne v poriadku, súpera sme do ničoho nepustili. Potom začala pracovať hlava a prišiel pocit, že sa nám nič nemôže stať. Súper vycítil, že s nami môže hrať futbal. Neboli sme dôslední v herných situáciách, ktoré vyžadujeme – tlak na hráča v strednej zóne a zachytávanie hráča, ktorý si nabieha do priestoru. Komunikačné zlyhanie v našej obrane potom viedlo k prvému gólu Michaloviec, následne prišla penalta po kombinačnej akcii súpera. Dostali sme dve tvrdé facky. Dobré bolo, že sme ešte do polčasu strelili kontaktný gól. Do druhého polčasu sme mali opäť dobrý vstup a vyrovnali sme na 2:2. Hráčom zdôrazňujem, aby v strede nevolili rizikovú prihrávku, v tomto konkrétnom prípade ju volil Nono na Šporara, čo bolo zbytočné riziko, z ktorého plynula strata lopty a tretí gól súpera. Som rád, že sme následne reagovali a vyrovnali, škoda, že sme potom nevyužili ďalšie šance, mohli sme strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Opäť musím zdôrazniť nepremenené príležitosti, musíme si uvedomiť, že v Európe nebudeme mať toľko času v koncovke a naše šance potrebujeme využívať. S bodom nemôžem vysloviť spokojnosť. Som rád, že Andraž strelil dva góly a priblížil sa k splneniu jedného z našich čiastkových cieľov, ktorým je prekonanie rekordu. Neteší ma, že odchádzame len s bodom, sklamala ma efektivita a rovnako defenzívna fáza nebola v poriadku.“

Anton Šoltis
(tréner Michaloviec)

„Musím súhlasiť s Martinom, súperovi vyšiel vstup do zápasu, nám naopak vôbec nie. Po desiatich minútach mohlo byť čiastočne po zápase. Nevydarený úvod môžeme pripisovať aj tomu, že nastúpila prakticky nová zostava a chvíľu trvalo, kým si to „sadlo“ a začali sme lepšie riešiť defenzívne situácie. Následne sme dali pekný prvý gól, po ktorom nám narástlo sebavedomie, začali sme si viac veriť, čo vyústilo do ďalšieho presného zásahu. Prvý polčas bol veľmi dobrý, ak nepočítam nevydarený vstup. V druhom polčase to bolo hore-dole, obaja chceli vyhrať, aj súper mal svoje šance, kým my sme mohli lepšie riešiť naše brejkové situácie. Videli sme dobrý zápas, ktorý sa ľuďom musel páčiť. Zaslúžená remíza, na našej strane spokojnosť.“