Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 29 .kolo: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 29 .kolo | 5. máj 2019 o 15:00 | Ružomberok | 1448 divákov
3 : 2
( 2 : 1 )
MFK Ružomberok
16. Gerec, 45. Mustedanagič, 73. Qose
7. Holman, 87. Ljubičič

V chladnom a veternom počasí, keď pocitová teplota oscilovala okolo troch stupňov nad nulou, sa hral svižný futbal. Prvú veľkú šancu mali domáci, Kostadinov v 5. min zblízka namieril do pravej žrde. O dve minúty sa potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš,“ keď Moha unikol po krídle a prihral pod seba Holmanovi, ktorý nezaváhal a umiestnil loptu k žrdi – 0:1. Viedli sme však len deväť minút. Čurma sa pri pokuse o center „ukopol,“ avšak pre domácich tak šťastne, že lopta doputovala na pravý kraj šestnástky ku Gerecovi, a ten trafil do odkrytej brány – 1:1. Po necelej polhodine sa Ljubičič oprel do odrazenej lopty a len teč brániaceho hráča zabránil tomu, aby lopta skončila v šibenici. Belasí boli v záverečnej fáze prvého dejstva aktívnejší. V 40. min prihral Šporar do behu Mohovi, ten v súboji zoči-voči neprekonal vybiehajúceho Macíka. Zakrátko opäť Šporar pripravil dobrú pozíciu pre Ljubičiča, ktorý z voleja mieril nad. Nepríjemný úder prišiel v záverečných sekundách prvého dejstva. Po spornom zákroku na Šporara hra bežala ďalej, čo Ružomberok využil na rýchly brejk. Gerec prihral naľavo Mustedanagičovi, ktorý namieril do protipohybu Šullu – 2:1.

Po prestávke ako prví pohrozili Liptáci, Maslo vyslal nepríjemnú strelu z priameho kopu a Šulla boxoval na roh. V 56. min unikol Gal Andrezly, dokázal si obhodiť Šullu, pred čiarou zastavil loptu Bajrič. Belasí sa pripomenuli v 61. min, keď Šporar vysunul kolmicou Dražiča. Dejan zviedol šprintérsky súboj s Macíkom, o niečo skôr bol pri lopte ružomberský brankár, ktorý odvrátil na roh. Gól visel vo vzduchu, otázkou bolo, ktorý tím sa presadí – či belasí vyrovnajú, alebo Ružomberok zvýši náskok. Žiaľ, do reality sa premietla druhá možnosť. V 73. min potiahli domáci brejk stredom ihriska a Qose prudkou strelou trafil k pravej žrdi – 3:1. Slovanisti sa snažili o odpoveď. Striedajúci Medveděv v 81. min centroval do šestnástky, Šporar hlavičkoval k žrdi, Macík však stihol zasiahnuť. Belasým sa podarilo v 87. min znížiť, keď sa Ljubičič dostal k lopte vnútri pokutového územia a umiestnil ju k žrdi - 3:2. Na vyrovnanie už však čas nezostal a tak sme utrpeli druhú prehru v sezóne.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1)

Góly: 16. Gerec, 45. Mustedanagič, 73. Qose - 7. Holman, 87. Ljubičič

Žlté karty: 28. Mustedanagič, 62. Jonec, 83. D. Kružliak – 47. Holman

Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Jenčura

Návšteva: 1448 divákov

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Jonec – Takáč, Qose – Gal Andrezly, Mustedanagič (85. Kochan), Kostadinov (75. Jedinák) – Gerec (79. R. Kružliak)

Slovan: Šulla – Apau, Guzmics, Bajrič, Stangl (58. Medveděv) – Ljubičič – Čavrič (75. Strelec), Dražič, Holman (68. Ratao), Moha - Šporar

• 7' 0 : 1 27 David Holman
  • 16' 1 : 1 15 Štefan Gerec
  • 45' 2 : 1 32 Zinedin Mustedanagić
  • 73' 3 : 1 6 Kristi Qose
  • 87' 3 : 2 8 Marin Ljubičić
  • 28' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 32 Zinedin Mustedanagić
  • 47' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 27 David Holman
  • 62' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 16 Michal Jonec
  • 83' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 2 Dominik Kružliak (C)