Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 23 .kolo: Športový klub futbalu Sereď - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 23 .kolo | 16. marec 2019 o 15:30 | Štadión pod Zoborom, Nitra | 795 divákov
1 : 4
( 0 : 2 )
Športový klub futbalu Sereď
59. Lačný
2. Strelec, 42. Ljubičič, 70. Adekuoroye (vl.), 80. Šporar

Martin Ševela urobil dve zmeny v základnej zostave. Miesto Dávida Holmana a Aleksandara Čavriča, ktorého vyradili z hry zdravotné ťažkosti, nastúpili od začiatku David Strelec a Dejan Dražič. Pre 17-ročného Strelca to bola premiéra v základnej zostave, ktorú už po necelých dvoch minútach oslávil parádnym spôsobom. Moha centroval zo štandardky, Bajričovu hlavičku zblízka ešte Penksa vyrazil, no Strelec s prehľadom dorazil do siete – 0:1. Výborný úvod belasým pomohol, v ďalšom priebehu zápasu boli pánmi na trávniku. V 6. min mohol zvýšiť Božikov, no jeho hlavičku na dvakrát skrotil Penksa. Domáci sa pripomenuli v 10. min, Lačný vyslal nebezpečný center a Morong hlavičkoval tesne nad. Belasí mohli v 16. min vyhrávať o dva góly, Ljubičič vykúzlil parádnu kolmicu na Strelca, ten v samostatnom nájazde obstrelil Penksu a tesne aj pravú žrď. Po polhodine vyslal Šporar prudkú strelu spoza šestnástky, mieril pekne k ľavej žrdi, Penksa však bravúrne zasiahol. Aktivita belasých bola predsa len odmenená druhým gólom. V 42. min naservíroval Dražič ideálny center do stredu šestnástky, Ljubičič si nabehol do voľného priestoru a hlavičkou pomedzi Penksove nohy zvýšil náš náskok – 0:2.

Druhý polčas sa rozbehol v rýchlom tempe. Najprv vystrelil Adekuoroye spoza šestnástky, Greif predviedol peknú robinzonádu. Na opačnej strane prebehol Dražič po pravej strane a dával pred bránu Šporarovi, ktorému chýbal krok, aby loptu nasmeroval do siete. V 55. min sa Iván dostal k lopte po skrumáži pred našou bránou, zblízka vystrelil k ľavej žrdi a Greif predviedol parádny reflexívny zákrok na čiare. Na opačnej strane postupoval Šporar sám na Penksu, z mikrosúboja však vyšiel lepšie seredský brankár. V 58. min po Šporarovej strele chcel Moha doraziť do odkrytej brány a zdalo sa, že jeho strelu zastavil obranca na čiare rukou, no penalta sa nepískala. O niekoľko sekúnd domáci znížili, keď sa zblízka presadil Lačný – 1:2. Belasí okamžite kontrovali zvýšenou aktivitou. V 69. min vyslal Dražič prudkú strelu zo šestnástky a Penksa vyrazil len pred seba, Strelec však z dorážky minul odkrytú bránu. O minútu prišiel kuriózny a pre nás radostný okamih. Suchockij centroval z ľavej strany a brániaci Adekuoroye trafil loptu tak, že tá zapadla k pravej žrdi popri bezmocnom Penksovi – 1:3. V 80. min sa dočkal aj Andraž Šporar, ktorý sa presadil proti brániacim seredským hráčom a ľavačkou obstrelil padajúceho Penksu - 1:4. Belasí si už v závere kontrolovali náskok a pripísali si víťazstvo rozdielom triedy.

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:2)

Góly: 59. Lačný - 2. Strelec, 42. Ljubičič, 70. Adekuoroye (vl.), 80. Šporar

Žlté karty: 40. Menich, 73. Morong, 75. Michalík – 45. Suchockij, 89. Rabiu

Rozhodovali: Prešinský – Žákech, Poláček

Návšteva: 795 divákov

Sereď: Penksa – Sus, Michalík, Menich, Hučko – Adekuoroye, Baez (85. Lukáčik) – Lačný, Morong (75. Špehar), Iván - Kuzma (61. Pankaričan)

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps (66. Rabiu) – Dražič, Strelec (76. Ratao), Moha (86. Cmiljanič) - Šporar

• 2' 0 : 1 24 David Strelec
  • 42' 0 : 2 8 Marin Ljubičić
  • 59' 1 : 2 91 Miloš Lačný
  • 70' 2 : 2 18 Bankole Olawale Adekuoroye (vl.)
  • 80' 2 : 3 9 Andraž Šporar
  • 40' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 17 Jozef Menich
  • 45' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 23 Artem Sukhotskyy
  • 73' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 14 Adam Morong
  • 75' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 6 Ľubomír Michalík (C)