Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Príprava A 14 .kolo: Tromsö IL - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2018 / 19 | 14 .kolo | 2. február 2019 o 14:00 | Turecko
3 : 2
( 3 : 1 )
Tromsö IL
6. a 20. Ingebrigtsen, 25. Valakari
37. Čavrič, 74. Moha

Martin Ševela urobil oproti stredajšiemu duelu s Kazaňou viacero zmien v základnej zostave. Nóri lepšie zachytili začiatok zápasu a už v piatej minúte viedli, keď Ingebrigtsen potrestal chybu v našej defenzíve – 1:0. Na opačnej strane kontroval Moha, z krídla si posunul loptu na stred a jeho strela letela tesne vedľa ľavej žrde. V 20. min slovanisti opäť neustrážili Ingebrigtsena, ktorý zo stredu šestnástky prestrelil Šullu – 2:0. O sedem minút neskôr viedlo Tromsö dokonca o tri góly, Valakari po kombinačnej akcii doklepol loptu zblízka poza Šullov chrbát. Belasí sa z troch tvrdých úderov postupne otriasli a ešte do polčasu znížili. Čavrič si v 37. min urobil priestor na strelu a spoza šestnástky umiestnil loptu po zemi presne k ľavej žrdi – 3:1. Vzápätí opäť Čavrič potiahol brejk belasých, na jeho konci bola však len zrazená strela Rabia.

Cez prestávku tréner belasých päťkrát striedal. Hra sa vyrovnala, bol to bojovný futbal s množstvom osobných súbojov. Slovan sa snažil o kontaktný gól, dlho však nedokázal prejsť cez obranu súpera. Až v 70. min zakončoval Šporar po peknej kombinácii, mieril však nepresne. V 74. min však Holman získal loptu na útočnej polovici a založil brejk troch proti jednému. Šporar síce najprv trafil do vybiehajúceho brankára, Moha sa však už z dorážky nemýlil a napol sieť – 3:2. Belasých gól povzbudil a v 82. min mohlo byť vyrovnané. Dražič sa pekne uvoľnil na pravej strane a dal do dobrej pozície Holmanovi, ktorý však mieril vedľa brány. Skóre sa už nezmenilo, Slovan tak utŕžil tesnú prehru. Najbližší prípravný zápas odohrajú belasí v stredu 6. februára, keď vyzvú japonský tím Šonan Bellmare.

Tromsö IL – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (3:1)

Góly: 6. a 20. Ingebrigtsen, 25. Valakari - 37. Čavrič, 74. Moha

Slovan: Šulla – Medveděv, Guzmics, Božikov (46. Bajrič), Stangl (25. Suchockij) – Rabiu (46. Ljubičič), Nono (46. de Kamps) – Čavrič (46. Holman), Dražič, Moha – Cmiljanič (46. Šporar)