Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Príprava A 13 .kolo: Gzira United FC - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2018 / 19 | 13 .kolo | 24. január 2019 o 20:00 | Malta
3 : 4
( 3 : 3 )
Gzira United FC
20. Soffian, 30. Conti, 45. Soares
ŠK Slovan Bratislava
4. Božikov, 17. Cmiljanič, 30. Moha, 81. Nono

Zápasový report

Belasí sa hneď v úvode ujali vedenia. V 4. min centroval Holman z rohu a Božikov hlavičkou namieril presne k ľavej žrdi – 0:1. Naši futbalisti boli naďalej aktívni a v 12. min mohli viesť o dva góly. Ľavý obranca Ricardo Correa, ktorý absolvoval zápasovú skúšku, si zbehol po ľavej strane a prihrávkou pod seba našiel v strede šestnástky Cmiljaniča. Ten mieril do odkrytej brány, na čiare však odvrátil obranca. V 17. min však už center Mohu prepadol k Rabiovi, ten priťukol Cmiljaničovi, ktorý sa už zblízka nemýlil – 0:2. Malťania okamžite kontrovali. Trnovský najprv reflexívne vyrazil nožničky Contiho, vzápätí však už nestačil na zakončenie Soffiana z bezprostrednej blízkosti – 1:2. Po polhodine Gzira dokonca vyrovnala, keď Conti krížnou strelou namieril k pravej žrdi – 2:2. Neubehla ani minúta, a Slovan znovu viedol. Dražič vysunul na ľavom krídle Mohu, ktorý si posunul loptu na stred a krásnou tiahlou strelou ju umiestnil k vzdialenejšej žrdi – 2:3. V 39. min sa znovu presadil Moha, tentoraz však jeho pokus vyrazil brankár nad bránu. Gzira druhýkrát vyrovnala v posledných sekundách prvého dejstva, Soares zužitkoval skrumáž pred našou bránou – 3:3.Druhé dejstvo už neponúklo takú gólovú prestrelku. Z brankárov sa ako prvý činil Trnovský, keď pokryl prudký volej v podaní domáceho hráča. V 58. min vyslal Holman šikovnú kolmicu na Dražiča, ten zoči-voči brankárovi neuspel. Vzápätí Dražič sklepol center pre Cmijlaniča, jeho hlavičku brankár zázračne vytesnil na roh. Následne nepochodil ani Moha, ktorého prudký volej dokázal Curmi vyraziť. Slovan zavrel súpera pred bránou a šance prichádzali ako na bežiacom páse. V 71. min si Medveděv pekne narazil loptu so Strelcom a vypálil netradične ľavačkou, striedajúci brankár Haber vytlačil loptu končekmi prstov na roh. Potom Correa centroval na zadnú žrď a Dražičova hlavička už-už mierila do siete, no Haber bol opäť proti. V 79. min vyslal Savičevič prudkú strelu spoza šestnástky, Haber bol však opäť na mieste. Až v 81. min Nono na útočnej polovici odzbrojil protihráča, posunul si loptu dopredu a z 20 metrov parádne vymietol pravý spodný roh brány – 3:4. Náskok belasých mohol ešte zvýšiť Strelec, vo výbornej pozícii však po prihrávke Medveděva netrafil priestor brány. Slovanisti však napriek tomu dosiahli zaslúžené víťazstvo. V piatok ráno odlieta výprava z Malty späť na Slovensko.

Gzira United FC – ŠK Slovan Bratislava 3:4 (3:3)

Góly: 20. Soffian, 30. Conti, 45. Soares – 4. Božikov, 17. Cmiljanič, 30. Moha, 81. Nono

Gzira: Curmi – Gatt, Soares, Corbolan, Beerman, Briffa, Zarate, Scerri, Conti, Soffian, Garba, striedali Haber, Borg, Sammut, Schembri, Barbosa, Lamlum

Slovan: Trnovský – Apau (68. Medveděv), Laczkó, Božikov (46. Bajrič), Correa – de Kamps (68. Savičevič), Rabiu (68. Nono) – Dražič (82. Jackuliak), Holman (68. Potoma), Moha – Cmiljanič (68. Strelec)

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.