Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Príprava A 9 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Dynamo Brest
Príprava | 2018 / 19 | 9 .kolo | 17. november 2018 o 14:00 | Pasienky, Bratislava
3 : 1
( 2 : 0 )
21. Čavrič, 28. Hološko, 56. Rigo (z 11 m)
FC Dynamo Brest
66. Khoblenko

Martin Ševela pristúpil v prípravnom zápase k výraznej rotácii zostavy. Z hráčov, ktorí boli pred týždňom v základnej zostave v ligovom stretnutí v Nitre, začali s Brestom od začiatku len Dominik Greif, Marin Ljubičič a Aleksandar Čavrič. Slovan vstúpil v chladnom slnečnom počasí do zápasu aktívne. Už v 5. min vyslal Ljubičič dlhú loptu do šestnástky súpera, Čavrič sa snažil o strelu, tú mu však zrazil obranca. V 12. min predviedli belasí peknú akciu, Čavrič si urobil priestor na ľavej strane a jeho prudká strela k bližšej žrdi minula bránu len o milimetre. Úvodná aktivita vyústila v 21. min do zaslúženého gólu. Rigo rozbehol akciu v strede poľa, dal van Haarenovi, ktorý uvoľnil vpredu Čavriča. Ten ešte prihral napravo nabiehajúcemu van Haarenovi, ktorý už bol síce mimo dobrej streleckej pozície, ale využil, že brankár vybehol ďaleko z brány a po jeho centri zakončil Čavrič do prázdnej brány – 1:0. O sedem minút bolo 2:0, keď Čavrič prešiel po pravom krídle a dal do stredu, odkiaľ Hološko trafil ponad brankára do siete. Hostia zvýšili obrátky a viackrát nebezpečne pohrozili, Greif však bol vždy na mieste.

V druhom polčase sa Brest vysunul viac dopredu, čo ponúklo belasým možnosti na brejky. Po jednom z nich Hološko ušiel obrane súpera a pri pokuse o kľučku ho fauloval brankár Denisenko. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil mladík Marek Rigo, ktorý brankára poslal do opačnej strany a upratal loptu k ľavej žrdi – 3:0. O desať minút hostia znížili, a taktiež po pokutovom kope. Greif prvý pokus Khoblenka vyrazil a dal zaspomínať na augustový zápas s Rapidom Viedeň. Khoblenko sa však následne dostal k dorážke a znížil – 3:1. Belasí v druhom dejstve päťkrát striedali, premiéru v prvom tíme si odbili dorastenci Adam Jackuliak i Samuel Lavrinčík. V 76. min ďalší striedajúci hráč Hubert pekne prešiel po ľavom krídle, prihral pod seba a Jackuliak prudkou strelou opečiatkoval brvno. Na opačnej strane hrozili hráči bieloruského tímu, Greif sa viackrát vytiahol parádnymi zákrokmi a podržal mužstvo. Stav sa už nezmenil a tak si Slovan pripísal víťazstvo nad úradujúcim víťazom Bieloruského pohára.

ŠK Slovan Bratislava – FC Dynamo Brest 3:1 (2:0)

Góly: 21. Čavrič, 28. Hološko, 56. Rigo (z 11 m) – 66. Khoblenko (z 11 m)

Rozhodovali: Smolák – Borsányi , Roszbeck

Slovan: Greif (78. Rybár) – Medveděv, Saláta, Laczkó, Rundič – Ljubičič (58. Jackuliak), Nono – Rigo (78. Lavrinčík), van Haaren (78. Hermann), Hološko – Čavrič (58. Hubert)

Brest: Gutor – Veretilo, Kargas, Borisov, Zaleskiy – Noyok, Filipovic – Fameyeh, Bykov, Nechaichik – Nivaldo, striedali Denisenko, Duarte, Miroshnikov, Vitus, Jibodu, Khoblenko, Medved, Yuzepchuk