Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Slovnaft Cup 3 .kolo: TJ Iskra Horné Orešany - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2018 / 19 | 3 .kolo | 29. august 2018 o 17:00 | Horné Orešany | 1387 divákov
3 : 0
( 0 : 0 )
TJ Iskra Horné Orešany
26. Hološko, 32. Cmiljanič

Belasí od úvodu diktovali tempo hry. Prvú príležitosť si vypracovali v 12. min, keď Hološko vysunul vpravo Scheta, ktorého krížna strela tesne minula bránu. V 19. min mohli postupne Hološko, Cmiljanič a Rabiu prekonať po skrumáži Pekaroviča, no obrana domácich zrazila všetky pokusy belasých. Zakrátko napriahol Ljubičič z pravého kraja šestnástky, Pekarovič bravúrne zasiahol. Aktivita priniesla gól v 26. minúte, keď Rundič centroval z ľavej strany a Hološko hlavičkou nezaváhal – 0:1. Po polhodine hry prenikol Schet po krídle a dal do stredu van Haarenovi, ktorého „obaľovačku“ k žrdi Pekarovič končekmi prstov vytlačil na roh. O minútu sme zvýšili na 2:0, keď van Haaren nezištne prihral Cmiljaničovi a ten trafil do odkrytej brány.

Aj druhé dejstvo patrilo belasým. V 55. min im vyšla pekná kombinácia, keď Schet prihral napravo Cmiljaničovi a ten mu loptu vrátil do stredu. Schet zblízka vypálil a Pekarovič chytil jasný gól, loptu ľavou nohou vyrazil na roh. Zakrátko Rundičov center prešiel do pokutového územia k Hološkovi, ten z vyloženej pozície mieril nad. Belasí naďalej kontrolovali hru, chýbala im však lepšia finálna prihrávka a pokoj v koncovke. Zápas dospel k nášmu víťazstvu 2:0, ktoré však vzhľadom na obraz hry a počet šancí mohlo byť oveľa výraznejšie.

TJ Iskra Horné Orešany - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 26. Hološko, 32. Cmiljanič

Žlté karty: 88. Hodulík - 85. Laczkó

Rozhodovali: Ochotnický - Galo, Zemko

Návšteva: 1387 divákov

Horné Orešany: Pekarovič - Drozda, Hodulík, Palý, Malacký - Zvonár, Planeta, A. Mekký (66. Krchnavý), Babirát (81. Križan) - Rajt (61. Blažo) - Meško

Slovan: Šulla - Laczkó, Bajrič, de Kamps, Rundič - Ljubičič - van Haaren, Rabiu (67. Savičevič) - Schet, Cmiljanič, Hološko (75. Dražič)