Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Európska liga Tretie predkolo: SK Rapid Viedeň - ŠK Slovan Bratislava
Európska liga | 2018 / 19 | Tretie predkolo | 16. august 2018 o 20:30 | Allianz Stadion | 17800 divákov
4 : 0
( 1 : 0 )
SK Rapid Viedeň
4., 79. a 90. Knasmüllner, 84. Murg

Zápasový report

Prvú príležitosť v horúcom viedenskom večeri mali belasí. Čavrič v 3. min napriahol zo strednej vzdialenosti, jeho krížna strela dobrých parametrov letela tesne nad. Rapid kontroval gólovou akciou. Knasmülnner si nabehol na center do šestnástky a trafil k pravej žrdi – 1:0. Nasledovala dlhá fáza hry, keď sa dianie odvíjalo najmä v strede poľa. Akciám belasých chýbala lepšia finálna prihrávka, resp. ich v poslednej chvíli zastavili hráči Rapidu. Po polhodine hry vyslal Berisha prudkú strelu z voleja, Greif vyrazil. V 35. min sa Saláta snažil hlavičkovať po centri z rohu, obranca domácich ho tvrdo poslal k zemi, penalta sa však nepískala. Vzápätí Čavrič vybojoval loptu pre Mohu, ten vo výbornej pozícii obišiel brankára, no lopta mu skĺzla za čiaru. Zakrátko hlavičkoval Barač tesne vedľa. Chvíle belasých prišli v závere polčasu. Nono v 44. min vyslal center zo štandardnej situácie, Šporar sa v strede šestnástky zavesil do vzduchu a namieril k pravej žrdi. Gólovú radosť zmaril Strebinger zázračným zákrokom. Prvé dejstvo uzavrel Moha, ktorý vyslal krížnu strelu a Strebinger na dvakrát kryl.

Hneď v úvode druhého polčasu mohlo byť vyrovnané. Šporar sa pekne uvoľnil na súperovej polovici a nabil napravo Mohovi, ktorého krížnu strelu Strebinger vyrazil. Vzápätí dvakrát Greif zasiahol voči Bolingolimu. Brankár belasých v rozmedzí 62. – 66. minúty chytil dve vyložené gólové šance. Najprv vytlačil strelu Alara na brvno a potom zneškodnil hlavičku Barača z bezprostrednej blízkosti. Belasí mali v 69. min dvojnásobnú obrovskú šancu na vyrovnanie. Čavrič strieľaným centrom našiel v strede šestnástky voľného Savičeviča, ktorý napálil do brankára. Lopta sa odrazila k Mohovi, ten si povodil obrancov a položil brankára, no zblízka zakončil tesne vedľa. Rapid pridal v 79. min druhý gól. Berisha obral o loptu Salátu a Knasnmüller zblízka skóroval - 2:0. V 86. min pridal Murg do otvorenej obrany aj tretí gól Rapidu. Rakúšania v nadstavenom čase ešte po ďalšom brejku skórovali aj štvrtýkrát.