Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Európska liga Tretie predkolo: SK Rapid Viedeň - ŠK Slovan Bratislava
Európska liga | 2018 / 19 | Tretie predkolo | 16. august 2018 o 20:30 | Allianz Stadion | 17800 divákov

(tréner Slovana)

„Nemali sme dobrý vstup do zápasu. Očakávali sme, že súper môže na nás vybehnúť a bude sa snažiť čo najskôr streliť gól. Aj preto sme chceli hrať jednoduchšie a čo najďalej od vlastnej brány. Už v 3. minúte sme po chybe v rozohrávke inkasovali gól. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme mali náznaky šancí, napríklad Moha mohol vyrovnať po nedorozumení v domácej obrane. Príležitosti však mal aj Rapid. Chlieb sa lámal v druhom polčase, keď sme mali za stavu 1:0 dve stopercentné šance. Také musíme premieňať, ak chceme v Európe dosiahnuť dobré výsledky. Ak sa to nestane, súper nás potrestá. Chceli sme byť nebezpeční cez našich krídelných hráčov, ale tí boli dobre bránení. S pribúdajúcim časom sme museli zariskovať, zmenili sme štýl našej hry a súperovi sa tak otvárali priestory za naším chrbtom. Z toho vyplynuli góly, ktoré strelil v závere. Prehra nás mrzí, mali sme iný cieľ, ale dnes nám to nebolo dopriate. Skóre nezodpovedá priebehu oboch zápasov. Boli úseky, keď bol lepší Rapid, v iných sme zase mali navrch my. My sme zlyhali v efektivite a súper nás potrestal za chyby, ktoré v našej lige zostanú nepotrestané. Potrebujeme čo najviac takýchto ťažkých zápasov, aby sme boli nútení hrať v takomto vysokom tempe, rýchlejšie rozmýšľať a pracovať s loptou.

Goran Djuricin
(tréner Rapidu)

„Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo pre morálku nášho mužstva. Som hrdý, že sme takého silného súpera zdolali 4:0, aj keď rozdiel v skóre je vzhľadom na priebeh asi príliš vysoký. V kľúčových momentoch sme mali šťastie, že sme neinkasovali. Na druhej strane, aj my sme mali šance, ktoré sme nepremenili, takže naše víťazstvo je spravodlivé. Samozrejme, zažiarili strelec troch gólov Knasmüllner a brankár Strebinger, ale vyzdvihnúť treba celé mužstvo. Darilo sa nám zdvojovať kľúčových hráčov Slovana Čavriča a Mohu, čo bol tiež dôležitý predpoklad nášho úspechu.“