Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Európska liga Tretie predkolo: ŠK Slovan Bratislava - SK Rapid Viedeň
Európska liga | 2018 / 19 | Tretie predkolo | 9. august 2018 o 21:05 | Štadión Pasienky

(tréner Slovana)

„Dosiahli sme víťazstvo, po ktorom sme veľmi túžili. Prvý polčas nebol celkom podľa mojich predstáv. Možno tam bola istá obava. Rapid ukázal svoju kvalitu. Jeho hráči boli silní na lopte, hrali jednoducho na jeden-dva dotyky. Neubránili sme štandardku, čo by sa nemalo stávať, ale naša reakcia bola výborná. Po dobre zahratom rohovom kope Vasil Božikov vyrovnal. Cez prestávku sme hráčom zdôrazňovali, že súper je hrateľný. V druhom polčase sme ukázali vášeň a radosť. Chalani dokázali, že môžu hrať dobrú partiu s top tímom. Mali sme tlak, šance, súper si pod tlakom strelil vlastný gól. Boli tam ďalšie závary, Čavrič a Saláta mohli náš náskok zvýšiť. Penalta bola z môjho pohľadu diskutabilná, ale Domino Greif výborne zareagoval. Podržal mužstvo aj inými zákrokmi. Je to skvelé preňho i pre celý klub. Veľmi ma potešili aj fanúšikovia. Dnes boli skutočným dvanástym hráčom. Išla z nich emócia a obrovská energia. Toto potrebujú naši hráči – mať za sebou takúto lavínu, ktorá ich ženie dopredu. Aj vďaka fanúšikom sme dosiahli toto víťazstvo. Hráči nechali na ihrisku srdce a vyplatilo sa to, šťastie naklonili na svoju stranu. Sme len v polčase, všetko je otvorené. Musíme zostať pokorní, zodpovedne sa pripraviť na ligu a potom na odvetu vo Viedni. Škoda, že sme neudržali čisté konto, ale do Viedne môžeme ísť hrdo a pobiť sa o postup.“

Goran Djuricin
(tréner Rapidu)

„Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Prvých 25 minút sme boli lepší. Dali sme dôležitý gól vonku a viedli sme 1:0. Mohli sme aj zvýšiť na 2:0, mali sme smolu, že loptu zastavilo brvno. Potom Slovan ukázal svoju silu, dostal nás pod tlak a zaslúžene vyrovnal. Aj v druhom polčase mal prevahu, vytvoril si dve-tri dobré šance. My sme nepremenili penaltu. Vzhľadom na priebeh druhého polčasu je naša prehra spravodlivá, ale pred odvetou je pre nás tento výsledok dobrou východiskovou pozíciou. Šance sú stále 50:50. My sme doma silnejší, bude nás podporovať plný štadión, to bude naša výhoda.“