Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Príprava A 5 .kolo: FC Hradec Králové - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2018 / 19 | 5 .kolo | 23. jún 2018 o 14:30 | Benátky nad Jizerou
1 : 1
( 0 : 1 - 4 : 2 pen )
FC Hradec Králové
69. Miker
7. Strelec

V zápase o tretie miesto poslal Martin Ševela do hry „novú“ základnú jedenástku s výnimkou Milana Rundiča, ktorý odohral prvý polčas aj v súboji s Mladou Boleslavou. Belasí začali výborne. Rabiu v 5. min vysunul do samostatného úniku Scheta, ktorý v súboji zoči – voči neprestrelil brankára Hradca Králové. Zakrátko to už našim futbalistom vyšlo. Schet vyslal ideálny center pred bránu, kde sa Strelec hlavou oprel do lopty a tá sa od žrde odrazila do brány – 0:1. Mladý David Strelec si teda veľmi rýchlo otvoril strelecký účet v prvom tíme. Naďalej sa hralo na obrannej polovici českého tímu, no kombinácie belasých aj vinou zlého terénu neprechádzali do nebezpečnej koncovky. Hradec Králové pohrozil v 35. min, keď Ružinský vyrazil strelu smerujúcu k ľavej žrdi. V 42. min vyslal Hološko prudkú strelu k pravej žrdi, ktorú brankár s námahou vyrazil.

V druhom polčase sa dlho hralo medzi šestnástkami a bez väčších gólových príležitostí. V 69. min sa Hradec Králové dostal do ojedinelej útočnej akcie a Miker hlavou vyrovnal – 1:1. Belasí kontrovali v 78. min peknou akciou, po ktorej Damnjanoviča v koncovke zablokoval jeden z hráčov Hradca. Mladík Martin Trnovský vytiahol v 87. min fantastický zákrok, keď prudkú strelu smerujúcu do šibenice vytiahol nad brvno. V samom závere mohol o našom víťazstve rozhodnúť Mitchell Schet, no v dobrej príležitosti neuspel.
V penaltách začali lepšie belasí, Schet i van Haaren svoje pokusy premenili. V druhej sérii sa blysol Trnovský, keď vyrazil strelu Urmana k ľavej žrdi. Výhodu sme však stratili v tretej sérii, Rundič totiž netrafil bránu. Situácia bola kritická po štvrtej sérii, pretože ani Hrnčár neprekonal českého brankára. V rozstrele napokon uspel Hradec Králové výsledkom 4:2.