Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Príprava A 2 .kolo: FC Zbrojovka Brno - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2018 / 19 | 2 .kolo | 20. jún 2018 o 16:30 | Zastávka u Brna | 450 divákov
2 : 1
( 1 : 0 )
FC Zbrojovka Brno
28. Škoda, 73. Jambor
53. Čavrič (z 11 m)

Tréner Martin Ševela opäť pripravil dve jedenástky, pričom každá odohrala polčas. Belasí začali aktívne. V 13. minúte Suchockij prenikol do pokutového územia, kde ho protihráč zrazil na zem, no penalta sa nepískala. Následne Šporar hlavičkoval po rohu tesne vedľa a Schet po prieniku z krídla minul pravú žrď. Akrobaticky to skúšal Holman, lopta po jeho pekných nožničkách letela tesne nad brvno. Brno bolo takmer stopercentne efektívne. Škoda v 28. minúte zužitkoval center z ľavej strany a Šulla na jeho hlavičku nedosiahol – 1:0. Zakrátko Rabiu inkasoval červenú kartu, keď zbytočne odplácal protihráčovi. Vzhľadom na to, že zápas mal prípravný charakter, mohol miesto Rabia naskočiť do hry Ricky van Haaren.

Nová základná jedenástka začala po prestávke útočným náporom. V 53. min prihral Damnjanovič do šestnástky Hološkovi, ktorého obranca Brna stiahol k zemi a rozhodca ukázal na biely bod. Aleksandar Čavrič penaltu s prehľadom premenil, loptu poslal k ľavej žrdi, pričom brankár šiel do opačnej strany – 1:1. Zakrátko sme sa mohli dostať do vedenia, keď Hološko po pravej strane postupoval sám na Halouska, ktorý jeho strelu vytesnil na roh. Slovan bol v týchto chvíľach lepším mužstvom. Po cetri van Haarena z rohu hlavičkoval Laczkó z päťky a lopta zazvonila na ľavej žrdi. Bránková konštrukcia zachránilo Brno aj po strele Cmiljaniča, ktorý vyslal delovku z 25 metrov a od krásneho gólu ho delili len milimetre. Brno sa pripomenulo pokusom Olasunkanmiho, po ktorom zasiahol Greif. V 73. min však už ani Greif nestačil na strelu Jambora, ktorý zo šestnástky vymietol ľavú šibenicu – 2:1. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal van Haaren, keď z priameho kopu pekne namieril ponad múr a Halousek končekmi prstov vyrazil na roh.

Stav sa už nezmenil, belasí tak v príprave utŕžili prvú prehru. Okamžite po zápase sa presunuli do strediska v Ratboři, kde absolvujú krátke sústredenie.