Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 22 .kolo: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 22 .kolo | 9. marec 2019 o 14:00 | Senica | 1214 divákov
1 : 2
( 1 : 1 )
FK Senica
40. Tešija (z 11 m)
1. Moha, 57. Ljubičič

Belasí mali výborný vstup do stretnutia a už po necelých 40 sekundách sa ujali vedenia. Moha si vytvoril streleckú pozíciu a krížnou strelou z ľavého rohu šestnástky trafil k vzdialenejšej žrdi – 0:1. Rýchly gól naše mužstvo upokojil, naopak, Senica sa takmer nedostávala k lopte. V 12. min sa po výbornej práci Ljubičiča ocitol Moha v ďalšej dobrej pozícii, mieril však nad bránu. O štyri minúty mali belasí výhodu pokutového kopu, nariadeného po faule Azankpa na Medveděva. Šporar namieril k ľavej žrdi, Taborda však loptu vytlačil na bránkovú konštrukciu. Slovan naďalej šiel za druhým gólom. V 26. min vyslal Čavrič prudkú strelu spoza šestnástky, Taborda boxoval na roh. Následne Ljubičič po rohu hlavičkoval tesne nad. Seničania vyrovnali v 40. min po veľmi spornom pokutovom kope, keď Božikov zasiahol Derettiho a rozhodca ukázal na biely bod. Tešija penaltu premenil a vyrovnal – 1:1.

Úvod druhého polčasu sa niesol v znamení aktivity belasých. Mohovu nebezpečnú strelu zrazil Kay, Ljubičič následne mieril z voleja nad bránu a Šporar po centri Suchockého tesne vedľa. Na opačnej strane si zachytal aj Greif, ktorý kryl prízemnú strelu Ramireza. Vytúžený druhý gól prišiel v 58. min po rohovom kope. Suchockij našiel presným centrom Ljubičiča, ktorý hlavičkoval nechytateľne pod brvno – 1:2. V 64. min sa Čavrič rútil na Tabordu, koncovka mu však nevyšla a tak nepridal gólovú poistku. Ďalšiu príležitosť mal v 80. min Šporar, ktorý zakončoval po centri Medveděva, brankár zasiahol pri svoje ľavej žrdi. Za Senicu pohrozil Ramirez, ktorý sa uvoľnil v šestnástke, Greif však bol pripravený. V 86. min mohol vyrovnať Klapan, zvnútra šestnástky mieril našťastie nad bránu. V samom závere už si belasí víťazstvo postrážili a zo Záhoria si odviezli dôležité tri body.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 40. Tešija (z 11 m) - 1. Moha, 57. Ljubičič

Žlté karty: 15. Asmah, 40. El Moudane, 54. Deretti, 75. Tešija, 89. Krč – 38. Božikov, 66. Holman, 71. de Kamps

Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Jekkel

Návšteva: 1214 divákov

Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Kay, Asmah (43. Krč) – Petshi – Deretti, El Moudane (65. Klapan), Tešija, Azankpo (70. Castaneda) - Ramirez

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps (88. Guzmics) – Čavrič (74. Dražič), Holman (70. Strelec), Moha – Šporar

• 1' 0 : 1 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 40' 1 : 1 13 Marko Tešija
  • 57' 1 : 2 8 Marin Ljubičić
  • 15' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 21 Patrick Kojo Asmah
  • 38' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 29 Vasil Bozhikov (C)