Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 21 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 21 .kolo | 3. marec 2019 o 18:00 | Tehelné pole | 22 500 divákov
2 : 0
( 0 : 0 )
ŠK Slovan Bratislava
50. a 86. Šporar
FC Spartak Trnava

Hlasy trénerov

Michal Ščasný
tréner Trnavy

„Zápas sa mi nehodnotí ľahko ani dobre, lebo sme nebodovali. Vedeli sme, že to bude extrémne ťažké. Slovan má obrovskú kvalitu nielen v ofenzíve, ale aj v defenzíve. Ťažko sa dostáva pred jeho bránu. Bolo nám jasné, že nebudeme mať veľa príležitostí. Chceli sme dobre brániť a využiť nejaké brejky. Škoda nevyužitej šance Depetrisa, ktorý hlavičkoval do bočnej siete. Slovan mal tlak takmer počas celého zápasu. Gratulujem Martinovi Ševelovi k víťazstvu. Hralo sa na krásnom štadióne, vo výbornej atmosfére, je to len plus pre slovenský futbal. Na to, aký súper proti nám stál, sme to dnes odohrali so cťou.“

Martin Ševela
tréner Slovana

„Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Očakávania boli veľké, či už zo strany fanúšikov, médií, ale aj nás samých. Podarilo sa nám naplniť ich. Niektorí hráči ešte pred takou kulisou nehrali. Celý štadión fandil, bol to povolený doping pre nás všetkých. Dôležité bolo, aby nám tá obrovská energia z tribún nezväzovala nohy. Túto náročnú skúšku sme zvládli. Prvý polčas bol taktický. Trnava má solídnu defenzívu, nepúšťala nás do šancí. Aj do prestávky sme síce predvádzali to, čo sme chceli, len na nižšom rýchlostnom stupni. V kabíne sme sa snažili hráčov upokojiť. Potrebovali sme rýchlejšie myslieť i pracovať s loptou, aby sa nám začali otvárať nebezpečné priestory, zároveň sme potrebovali spresniť finálnu prihrávku. Museli sme byť trpezliví. Vedeli sme, že si šance vypracujeme. Som rád, že máme v mužstve takého predátora, ktorému to sype. Je to aj tréningovým procesom, v ktorom Andraž tvrdo pracoval a teraz sa mu to vracia. Má okolo seba výborných spoluhráčov a dokáže z toho ťažiť. Sme šťastní, že sme krásny štadión pokrstili víťazstvom. Som presvedčený, že ľudia odchádzali spokojní a že sa vrátia. Víťazstvo patrí im. Je radosť hrať pred takýmto početným publikom a v takej atmosfére. Tá emócia na konci takéhoto zápasu je neskutočná. Je to pre nás veľká odmena, pre toto sa oplatí pracovať. Sme veľmi spokojní a postupnými krokmi sa chceme zase posúvať ďalej. Kus roboty sme spravili aj v defenzíve. Hráči majú lepšiu koncentráciu a väčšiu zodpovednosť pri plnení defenzívnych úloh. Je za tým aj veľa analýz, videí a prináša to výsledky. Na jar sme ešte neinkasovali, získali sme deväť bodov, čo je výborné. Takéto víťazstvá na nulu zvyšujú sebavedomie celého mužstva."

Neprehliadnite

ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.
Aj David Strelec sa už v tejto chvíli nachádza v lietadle smerujúcom do Severného Macedónska.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.