Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 18 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2018 / 19 | 18 .kolo | 8. december 2018 o 13:45 | Štadión Pasienky | 1370 divákov
5 : 2
( 4 : 0 )
11. Suchockij, 31. Ljubičič, 40. Šporar (z 11 m), 42. Apau, 62. Strelec
MŠK Žilina
69. Boženík, 86. Kaša

Martin Ševela musel na poslednú chvíľu urobiť zmenu v zostave. Dávid Holman sa totiž zranil na predzápasovej rozcvičke, jeho miesto v základnej jedenástke zaujal Dejan Dražič. Belasí už v úvodnej minúte predviedli peknú akciu, keď Apau potiahol loptu po pravej strane a Dražičovu strelu k bližšej žrdi Holec kryl. V 4. min slovanisti parádne zakombinovali, Šporar priťukol do vyloženej pozície Ljubičičovi, ktorý však len o milimetre prestrelil bránu. Odmena prišla v 10. min, keď Čavričov strieľaný center prešiel do stredu šestnástky k Suchockému, ktorý napálil k ľavej žrdi – 1:0. Ďalšie veľké šance mali Dražič so Šporarom, oboch zblízka vychytal Holec. V 24. min dal Moha do vyloženej pozície Šporarovi, ten pekne obstrelil obrancu, avšak o niekoľko centimetrov aj bránu. V 31. min v situácii troch proti dvom Šporar prihral na stred Mohovi, ten napravo Ljubičovi, ktorý strelou falšom umiestnil loptu do siete – 2:0. Neustály tlak Slovana vyústil v ďalšie dva góly. V 40. min Čavrič nevzdal napohľad stratený súboj, Kaša ho fauloval v šestnástke a Šporar s prehľadom premenil nariadenú penaltu – 3:0. Skvelé úvodné dejstvo uzavrela 42. min, keď Ljubičič vysunul Mohu, ktorý síce ešte Holeca neprekonal, no Apau z dorážky nezaváhal – 4:0.Belasí mohli krátko po prestávke pridať aj piaty gól, Dražič však zblízka prehodil brankára i bránu. V 54. min sa Šporar prekľučkoval do šestnástky, kde ho zozadu zrazil Šušnjar, penalta sa však nepískala. Belasí naďalej pokračovali v aktivite a v 62. min boli blízko k piatemu gólu. Moha nacentroval do stredu šestnástky, Šporar vyslal prudkú strelu z voleja a Holeca zachránil na čiare Šušnjar. Zakrátko to však už prišlo. Suchockij prešiel po ľavej strane a prihral Strelcovi, ktorý strelou k bližšej žrdi zaznamenal svoj premiérový ligový gól za Slovan – 5:0! V 65. min sa blysol aj Greif, keď zlikvidoval samostatný únik v podaní Boženíka. Hneď z brejku sa Moha rútil sám na Holeca, jeho strelu zrazil obranca na roh. Hostia znížili v 69. min, keď Káčer nariadenú penaltu síce nepremenil, ale Boženík z dorážky poslal loptu do siete – 5:1. Žilinčania ešte korigovali v 85. min po hlavičke Kašu. V samom závere mal Božikov na hlave šiesty gól Slovana, skóre sa však už nezmenilo. ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 5:2 (4:0)Góly: 11. Suchockij, 31. Ljubičič, 40. Šporar (z 11 m), 42. Apau, 62. Strelec – 69. Boženík, 86. KašaŽlté karty: 75. Dražič - 49. Káčer, 70. Diaz Rozhodovali: Glova – Benko, BobkoNávšteva: 1370 divákovSlovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (60. Strelec), de Kamps (71. Savičevič) – Čavrič, Dražič (80. Nono), Moha – ŠporarŽilina: Holec – Anang (79. Tomič), Kaša, Šušnjar, Sluka – Pečovský (46. Králik) – Mihalík (63. Balaj), Káčer, Škvarka, Diaz - Boženík

• 11' 1 : 0 23 Artem Sukhotskyy
  • 31' 2 : 0 8 Marin Ljubičić
  • 40' 3 : 0 9 Andraž Šporar
  • 42' 4 : 0 2 Mitch Apau
  • 62' 5 : 0 24 David Strelec
  • 69' 5 : 1 32 Róbert Boženík
  • 86' 5 : 2 25 Filip Kaša