Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 17 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 17 .kolo | 1. december 2018 o 13:45 | Štadión Spartaka Myjava | 367 divákov
0 : 3
( 0 : 2 )
AS Trenčín
7. Šporar, 27. Ljubičič, 59. Moha

Zápas sa začal s pätnásťminútovým oneskorením, keďže v Myjave v noci nadnes nasnežilo a organizátori ešte museli upraviť trávnik do spôsobilého stavu. Belasí sa na ťažkom teréne pohybovali lepšie než súper a už v siedmej minúte otvorili skóre. Po dlhom pase z hĺbky našej obrany sa Šporar tesne za poliacou čiarou presadil proti dvojici Šulek – Kleščík, získal loptu a samostatný nájazd na Hrdličku zakončili presnou strelou popod padajúceho brankára – 0:1. Zakrátko vyšiel belasým signál po štandardnej situácii, Čavričovi na bližšej žrdi chýbalo len málo, aby dopravil loptu do siete. Trenčín sa snažil o vyrovnanie, belasí však dobre vykrývali priestor a Greif musel zasahovať len po Sleegersovej strele, ktorú s prehľadom kryl. V 27. min vyšla belasým pekná kombinácia, keď Holman napravo uvoľnil Ljubičiča, ktorý sa pohybom zbavil obrancu a strelou k pravej žrdi prekonal Hrdličku – 0:2. Po polhodine hry vysunul Ljubičič naľavo Mohu, ten išiel už sám na bránu, brániaci Yem však jeho strelu v poslednej chvíli zrazil na roh. V samom závere prvého dejstva mali slovanisti dve veľké šance – najprv Šporar po skvelej Holmanovej kolmici zakončil tiesnený tesne vedľa a následne opäť Šporar využil chybu obrancu, zoči-voči Hrdličkovi však neuspel.

Druhé dejstvo otvoril striedajúci Mance, ktorého krížna strela z ľavej strany tesne minula vzdialenejšiu žrď. Belasí v 59. min zvýšili na rozdiel triedy a to po vskutku parádnej akcii. Čavrič prešprintoval protihráča na pravom krídle, vbehol s loptou do šestnástky a presnou prihrávkou našiel na vzdialenejšej žrdi Mohu. Ten nezaváhal a namieril do siete – 0:3. Belasí si na čoraz náročnejšom teréne kontrolovali náskok a umne držali Trenčanov na dištanc. V 79. min sa Moha prekľučkoval až pred Hrdličku, zblízka tesne minul ľavú žrď. Belasí si už víťazstvo postrážili a sériu bez ligovej prehry predĺžili na 19 duelov.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

Góly: 7. Šporar, 27. Ljubičič, 59. Moha

Žltá karta: 1. Yem (Trenčín)

Rozhodovali: Prešinský – Vorel, Jenčura

Návšteva: 367 divákov

Trenčín: Hrdlička – Yem, Šulek, Kleščík (46. Mance), Skovajsa – El Mahdioui – van Arnhem, Ubbink – Bukari, Čatakovič (78. Paur), Sleegers (70. Kvocera)

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Čavrič (78. Dražič), Holman (83. Nono), Moha (89. Savičevič) - Šporar

• 7' 0 : 1 9 Andraž Šporar