Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 17 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 17 .kolo | 1. december 2018 o 13:45 | Štadión Spartaka Myjava | 367 divákov
0 : 3
( 0 : 2 )
AS Trenčín
7. Šporar, 27. Ljubičič, 59. Moha

Vladimír Cifranič
tréner Trenčína

„Náš vstup do zápasu bol veľmi zlý, hneď prvý útok súpera sa skončil gólom. Každá kolmá lopta v podaní Slovana nám robila obrovské problémy. Súper ťažil aj z toho, že nám nefungovala stopérska dvojica a celkovo sme na ihrisku pôsobili veľmi zle, boli sme málo agresívni. Mali sme nejaké náznaky šancí, možno tá Bukariho bola vážnejšia, ale to bolo všetko. Po prestávke sme chceli niečo zmeniť, ale boli sme málo nebezpeční a Slovan vyhral zaslúžene.“

Martin Ševela
tréner Slovana

„Lepšie sme sa prispôsobili chladnému počasiu a náročnému terénu. Mali sme výborný vstup do zápasu, keď sme už v siedmej minúte otvorili skóre a do prestávky sme mali ešte dostatok šancí, aby bol náš náskok výraznejší než dvojgólový. Hráčov sme cez polčas upozorňovali, že súper po prestávke prestrieda a bude riskovať, pričom sme sa chceli vyhnúť scenáru z Nitry, kde sme nezachytili vstup do druhého polčasu a strachovali sme sa o výsledok. Dnes to bolo presne naopak. Výborne fungovala defenzívna činnosť v podaní celého nášho mužstva, podali sme zodpovedný, disciplinovaný výkon a zároveň sme boli nebezpeční smerom do ofenzívy. Súpera sme pustili len do náznakov príležitostí, naopak, naše víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Išli sme sem s cieľom zavŕšiť stopercentnú jesennú bilanciu na ihriskách súperov a to sa nám podarilo. Sme jesennými majstrami, ale to je len polovica cesty, rozhodujúce je poradie na konci súťaže, nie v jej polovici. Dnes sa tešíme z víťazstva a plne sa koncentrujeme na posledné jesenné kolo so Žilinou.“