Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 16 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2018 / 19 | 16 .kolo | 24. november 2018 o 14:00 | Štadión Pasienky | 1091 divákov
1 : 1
( 0 : 1 )
75. Holman
MFK Ružomberok
44. Qose

Zápasový report

V sychravom počasí sa od úvodu hral vyrovnaný futbal. Ako prví pohrozili hostia, Gal Andrezly v 11. min vyslal strelu z voleja a Greif zasiahol pri svojej pravej žrdi. Belasí postupne vyrovnali hru a tiež sa strelecky pripomenuli. Po polhodine zakončil Holman z priameho kopu a Macíkovi lopta vypadla, pričom len tesne minula ľavú žrď ružomberskej brány. Zakrátko po centri z rohu hlavičkoval Ljubičič k žrdi, Macík vyrazil a Bajrič z dorážky tesne minul. Keď sa už zdalo, že mužstvá pôjdu do kabín za bezgólového stavu, udreli z ničoho nič hostia. V 44. min sa Qose oprel do centrovanej lopty a zblízka prestrelil Greifa – 0:1.

Belasí po prestávke čelili sformovanému obrannému valu Ružomberka, ktorý prekonávali s veľkými ťažkosťami. Až po hodine hry hlavičkoval Čavrič po centri Mohu nad bránu. V 68. min to skúsil Holman z priameho kopu, jeho pokus ešte tečoval múr a lopta zapadla na hornú sieť. Zakrátko Apau našiel v strede pokutového územia Holmana, ktorý vystrelil akrobaticky nožničkami, mieril tesne vedľa. V 75. min to však už vyšlo. Savičevič po pravej strane vnikol do pokutového územia, jeho strieľaný center Macík len vyrazil pred seba a Holman trafil z pravej parádne k ľavej žrdi – 1:1. Gól belasých povzbudil, v 78. min prešiel stredom Ljubičič a napriahol z diaľky, lopta minula ľavý horný roh brány. Následne Holman z pravej strany šestnástky vyslal nebezpečný strieľaný center, Macík loptu vyrazil a v následnej skrumáži už naši hráči nedokázali dostať loptu do siete. Slovanisti zo záverečného tlaku už ďalšie šance nevyťažili a tak sa s Ružomberkom rozišli zmierlivo 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)

Góly: 75. Holman - 44. Qose

Žltá karta: 66. Maslo, 90. R. Kružliak, 90. Macík (všetci Ružomberok)

Rozhodovali: Glova – Bobko, Ádám

Návšteva: 1091 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps (66. Savičevič), Ljubičič (89. Saláta) – Dražič (79. Strelec), Holman, Moha - Čavrič

Ružomberok: Macík – Jonec, Maslo, D. Kružliak, Twardzik – Qose – Kostadinov (89. Kmeť), Kochan, Takáč (77. Mustedanagič), Gal Andrezly – Gerec (82. R. Kružliak)