Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 12 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2018 / 19 | 12 .kolo | 20. október 2018 o 17:00 | Štadión Pasienky | 1160 divákov
3 : 1
( 2 : 1 )
29. a 71. Šporar (druhý z 11 m), 33. Moha
FC ViOn Zlaté Moravce
18. Ďubek (z 11 m)

Belasí podobne ako v predchádzajúcom ligovom stretnutí ako prví inkasovali. Po zákroku Bajriča na Urgelu nariadil rozhodca v 18. min pokutový kop, ktorý premenil Ďubek – 0:1. Naše mužstvo reagovalo zvýšenou aktivitou, strela Ljubičiča zo strednej vzdialenosti sa ešte neujala. V 29. min Moha peknou prihrávkou vysunul Šporara, ktorý obstrelil vybiehajúceho Krnáča – 1:1. O štyri minúty už Slovan viedol, keď Moha parádnou strelou z 25 metrov vymietol ľavú šibenicu – 2:1. Belasí mali silný záver prvého dejstva. Najprv Moha po peknej kombinácii Šporara s Holmanom poriadne natiahol Krnáča, potom Suchockij prešiel po krídle a Moha po jeho spätnej prihrávke mieril do Krnáča. V 44. min postupoval Šporar na Krnáča, zblízka tesne minul pravú žrď. Zakrátko ešte Ljubičič mohol streliť svoj prvý gól za Slovan, no jeho hlavičku z päťky zmaril Krnáč zákrokom na bránkovej čiare.

Druhé dejstvo otvoril Ljubičič, ktorého krížna strela spoza šestnástky presvišťala tesne ponad brvno. Po hodine hry predviedli belasí peknú priamočiaru akciu, Šporar nezištne prihral Mohovi, ktorý zoči-voči Krnáčovi prestrelil bránu. Následne Dražič v podobnej pozícii poslal loptu na hornú sieť. Aktivita sa gólovej odmeny dočkala v 71. min, keď bol Šporar faulovaný v pokutovom území a sám najlepší strelec Slovana penaltu bezpečne premenil – 3:1. Záver stretnutia si už naši futbalisti postrážili a radovali sa zo zisku ďalších troch bodov.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 3:1 (2:1)

Góly: 29. a 71. Šporar (druhý z 11 m), 33. Moha - 18. Ďubek (z 11 m)

Žlté karty: 17. Bajrič, 64. Ljubičič – 25. Richtárech, 40. Ďubek

Rozhodovali: Ziemba – Weiss, Hrmo

Návšteva: 1160 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps (69. Čavrič) – Dražič, Holman (84. Savičevič), Moha – Šporar

ViOn: Krnáč – Čögley, Banovič, Práznovský, Chren (86. Karlík) – Ľupták, Richtárech (77. Dimitrijevič) – Ewerton, Ďubek (71. Duga), Brašeň – Urgela

• 18' 0 : 1 26 Tomáš Ďubek