Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 11 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK Senica
Fortuna liga | 2018 / 19 | 11 .kolo | 6. október 2018 o 17:00 | Štadión Pasienky | 1094 divákov

(tréner Senice)

„Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Slovan má výborných hráčov, dobrého trénera, je to pre mňa najlepší tím v súťaži. V prvom polčase mal dve-tri šance, z akých väčšinou strieľa góly, no dnes ich nepremenil. My sme sa ujali vedenia a do prestávky sme udržali pre nás veľmi priaznivý stav. Aj po zmene strán mali domáci šance, neskórovali a my sme naopak zvýšili na 2:0. Potom nás Slovan zatlačil, vyššie nás napádal a vyrovnal. V závere mohli oba tímy streliť tretí gól. Trochu nás mrzí strata dvojgólového náskoku, ale získať bod na Slovane je vynikajúce. Mali sme aj šťastie, ale taký je futbal. Nebolo to ľahké, som hrdý na mojich hráčov, čo dnes dokázali.“

Martin Ševela
(tréner Slovana)

„Chceli sme hrať od začiatku nátlakovo a napádať súpera už pri jeho rozohrávke. Senica nám však zo svojej prvej akcie strelila gól. Bola tam chyba v spolupráci obrancov, súper sa im dostal za chrbát a premenil svoj nájazd. Mali sme dostatok šancí, aby sme otočili stav ešte v prvom polčase. Dnes sme však nemali potrebnú efektivitu. Dvakrát sme nastrelili konštrukciu brány. Striedania oživili našu hru, vyrovnali sme a vytvorili sme si aj ďalšie šance, aby sme dokonali obrat. Záver bol otvorený, hralo sa hore-dole, príležitosti sme mali, ale opäť sme neboli efektívni. Dnes na našej strane nestála ani šťastena, keď v 90. minúte nastrelil Holman z priameho kopu žrď. Sme smutní, že sme stratili dva body, ale za chyby, ktoré sme spravili, sme si ani nezaslúžili zvíťaziť. V našej hre bolo veľa nevynútených chýb, po ktorých sa súper dostával do brejkov. Keď sme hrali jednoducho, vytvárali sme si šance. Často sme však zbytočne držali loptu, hrali na viac dotykov a súper nás tak dostal pod tlak.“