Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 8 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga | 2018 / 19 | 8 .kolo | 15. september 2018 o 16:45 | Štadión Pasienky | 3919 divákov
3 : 2
( 2 : 0 )
19. a 73. Šporar, 15. Moha
FK DAC 1904 Dunajská Streda
76. Bayo, 80. Herc

Priamy súboj o prvé miesto v tabuľke sa začal zostra. Už v 5. min postupoval Bayo sám na Greifa, ktorý vytiahol výborný zákrok a podržal belasých. Tí kontrovali akciou Mohu, ktorý šikovnou prihrávkou hľadal na zadnej žrdi Šporara, ktorému loptu v poslednej chvíli uchmatol Jedlička. Po úvodnej štvrťhodine sa menilo skóre. Moha z priameho kopu pravačkou krásne umiestnil loptu k žrdi, Jedlička bol bezmocný – 1:0. O štyri minúty sme sa radovali opäť. Moha ideálne našiel spätnou prihrávkou Šporara, ten z hranice šestnástky vyslal krížnu strelu k ľavej žrdi a trafil to milimetrovo presne – 2:0. Zakrátko prišiel dôležitý moment, Bayo totiž opäť išiel sám na Greifa, a v tomto súboji bol opäť úspešnejší náš brankár, ktorý držal čisté konto. Prvé dejstvo sa následne odvíjalo v dobrom tempe, avšak najmä v strede poľa bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane.

Belasí mali výborný vstup do druhého dejstva. Po rohovom kope hlavičkoval Saláta na bližšej žrdi, lopta ešte po teči Huka letela tesne vedľa brány. V 52. min prenikol Čavrič po ľavej strane a snažil sa prekvapiť Jedličku strelou na prvú žrď, brankár hostí však zasiahol. Následne si zachytal aj Greif, keď kryl strelu Šatku. Po hodine hry museli belasí vynútene striedať, zraneného Rundiča nahradil Laczkó. DAC čoraz viac otváral hru, z čoho plynul priestor na naše brejky. V 72. min získal Dražič loptu v strede poľa a vysunul Šporara do samostatného úniku. Šporar išiel sám na Jedličku, ešte však hľadal lepšie postaveného Dražiča. Gólovej koncovke zabránil v poslednej chvíli vracajúci sa Davis. V 73. minúty dali belasí tretí gól, ktorý sa zaradí do kategórie kurióznych. Postranný rozhodca avizoval ofsajd Šporara, ktorý sa však ďalej nezapojil do hry a hlavný rozhodca nechal DAC výhodu. Brankár Jedlička v presvedčení, že DAC bude rozohrávať, poslal loptu do stredu poľa, kde si ju prebral vracajúci sa Šporar a poľahky ju poslal do prázdnej brány - 3:0. Škoda, že trojgólový náskok vydržal len dve minúty. Bayo totiž hlavičkou zblízka znížil - 3:1.  V 80. min podržal belasých Greif, ktorý hlavičku Davisa vytesnil končekmi prstov na brvno. Po následnom rohu však ani Greif nestačil na prudkú strelu v podaní Herca - 3:2. Záver bol poriadne emotívny, vyústil až do druhej žltej a následne červenej karty pre hosťujúceho Baya. Belasí už víťazstvo udržali a radovali sa zo zisku veľmi dôležitých troch bodov!

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0)

Góly: 19. a 73. Šporar, 15. Moha - 76. Bayo, 80. Herc

Žlté karty: 89. de Kamps - 21. Kalmár, 31. Davis, 82. Bayo

Červená karta: 89. Bayo (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Sedlák – Benko, Bobko

Návšteva: 3919 divákov

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Rundič (58. Laczkó) – de Kamps – Čavrič (74. Savičevič), Nono, Dražič (90. Hološko), Moha - Šporar

Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Huk, Davis – M. Vida (84. Kone), Kalmár – Pačinda (72. Tretiakov), Herc, K. Vida (60. Divkovič) - Bayo