Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 7 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 7 .kolo | 1. september 2018 o 16:45 | Štadión pod Dubňom | 3364 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
MŠK Žilina

Hlasy trénerov

Jaroslav Kentoš
tréner Žiliny

„Súhlasím s kolegom, že sme videli dobrý zápas. Náš výkon v prvom polčase spĺňal očakávané kritériá, boli sme aktívni a dobre sme kombinovali. Škoda finálnej fázy, ktorá nám nevyšla. Mrzí ma úvod druhého polčasu, keď sme urobili nevynútené chyby v rozohrávke a pustili sme Slovan do tlaku, ktorý vyústil gólom zo štandardnej situácie. Potom sme pridali, mali sme šance, no v koncovke sme neuspeli. Chalani okrem spomínaného úseku v druhom polčase ukázali potenciál a verím v pozitívnu budúcnosť tohto mladého mužstva. Každá prehra bolí, ale aj prehra je dôležitá na to, aby sme v budúcnosti boli úspešnejší.“

Martin Ševela
tréner Slovana

„Bol to zaujímavý zápas v dobrom tempe. Mali sme dobrý vstup do zápasu, hneď v úvode sme mohli otvoriť skóre po príležitosti Mohu. Súper mal potom loptu trochu častejšie na kopačkách, vytvoril si niekoľko náznakov príležitostí, naši hráči však dobre blokovali strely a pomáhali brankárovi. Cez prestávku sme nabádali hráčov, aby išli za tromi bodmi, pretože len víťazstvá nás posúvajú dopredu. Som rád, že chalani našli mentálnu silu a dotiahli zápas do úspešného konca vďaka gólu zo štandardnej situácie. Súper v závere reagoval niekoľkými príležitosťami, tie sme však dokázali ustáť. Teším sa, že sme zdolali takéhoto súpera a vezieme si domov dôležité tri body. Splnili sme cieľ zvíťaziť, čo sa týka hry, tam je vždy čo zlepšovať. Nebolo jednoduché hráčov pripraviť na tento zápas po tom, čo sa udialo počas týždňa. V pohári už cieľ nesplníme, no v lige pôjdeme jednoznačne za tým, aby sme boli majstri. Hráčov sme sa snažili psychicky podporiť, aby zabudli na to, čo sa udialo a mysleli len na Žilinu. Myslím si, že sa to podarilo, výsledok hovorí sám za seba a rovnako môžem vysloviť spokojnosť s viacerými individuálnymi výkonmi. Chalani išli do kŕčov a až na dno síl, aby tu dnes uspeli. Tieto tri body nám určite pomôžu aj do reprezentačnej prestávky, počas ktorej sa nám tak bude lepšie pracovať.“