Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 3 .kolo: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 3 .kolo | 5. august 2018 o 19:00 | Michalovce | 2226 divákov

tréner Slovana

„Priestor dostali viacerí hráči, ktorí doteraz nemali takú minutáž v lige či pohári. Som veľmi rád, že títo hráči sa zhostili svojich úloh tak, ako mali. Či už Filip Hološko, ktorý bol gólový, alebo Ricky van Haaren, keď strelil dôležitý druhý gól. Šance, do ktorých sme sa dostali, sme premenili, čo bolo výborné. Po prestávke sme chceli pridať tretí presný zásah, no súper tiež hrýzol a bol to veľmi zaujímavý zápas. Viac sme sústredili na obranu strednej zóny, pričom sa nám otvárali priestory na brejky, škoda, že Boris Cmiljanič či mladý David Strelec neskórovali zo svojich príležitostí. Súper hrozil po skrumážach v šestnástke, Domino Greif pri týchto situáciách výborne zareagoval. Mrzí ma zbytočný inkasovaný gól, lepšie by bolo odchádzať s nulou. Víťazstvo je pre nás veľmi dôležité, máme ďalšie tri body do tabuľky a môžeme sa koncentrovať na súboj s Rapidom Viedeň, ktorý je pre nás veľkou motiváciou. Po dlhej ceste domov potrebujeme dobre zregenerovať a pripraviť sa na štvrtok. Som rád, že po dnešku mám príjemné starosti a nebude pre mňa jednoduché vybrať správnu jedenástku na Rapid.“

Anton Šoltis
tréner Michaloviec

„Chalanom môžem poďakovať, predviedli vynikajúci výkon. Súper prišiel s pozmenenou zostavou, chceli sme to využiť a vyhrať. V úvode sme urobili chybičku, súper šiel do vedenia a následne skóroval aj druhýkrát, keď Van Haaren zužitkoval odrazenú loptu. V druhom polčase sme sa vzchopili, tlačili sme, išli sme do gólu. Škoda, že kontaktný gól neprišiel skôr, zápas by sme tak ešte mohli zvrátiť. Takéto výkony nás posúvajú ďalej.“