Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 2 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová
Fortuna liga | 2018 / 19 | 2 .kolo | 29. júl 2018 o 19:00 | Štadión Pasienky | 1220 divákov
3 : 0
( 1 : 0 )
4. Božikov, 65., 77. Šporar
FK Železiarne Podbrezová

Slovanisti začali výborne. Už po 40 sekundách vybojoval Čavrič rohový kop, po ňom sa k strele dostal Moha, no bránu netrafil. Onedlho už Slovan viedol. Holmanov prienik zastavili hostia nedovolene, sám faulovaný hráč z priameho kopu odcentroval a kapitán Božikov hlavou prekonal Kuciaka. Rýchly gól obraz hry nezmenil. Podbrezovčania naďalej bránili s veľkým počtom hráčov a belasí trpezlivo hľadali cestu cez prehustený priestor. Podarilo sa im to v 12. min, keď Holman kolmicou našiel nabiehajúceho Savičeviča, jeho center však už presný nebol. Nebezpečenstvo pre bránu Podbrezovej sa nezrodilo ani po dvoch štandardkách Holmana. V 32. min si Savičevič narazil s Mohom a zachraňujúci Krivák takmer poslal loptu do vlastnej siete. Táto dvojica bola pri chuti, Savičevič po Mohovej prihrávke vypálil zo strednej vzdialenosti a Kuciak mal čo robiť, aby loptu vytlačil nad brvno. Belasí potom na pár desiatok sekúnd zavreli súpera pred bránou, ale hlavičky Božikova a Salátu sa druhým gólom neskončili. V 38. min mal po rohu nakrátko ďalšiu šancu Savičevič. Jedného brániaceho hráča si zasekol, no druhý sa mu stihol hodiť do strely a bol z toho iba ďalší roh. Náš tím predsa len mohol ísť do šatne s dvojgólovým náskokom. Z poslednej akcie prvého polčasu centroval Savičevič, Šporar hlavou ešte posunul loptu Holmanovi, ktorý však v záklone nedokázal hlavičkovať pod brvno.

V úvode druhého polčasu mal Slovan niekoľko sľubných útokov, ale finálne prihrávky nenachádzali adresátov. V 56. min ťahal loptu v prečíslení Čavrič, Leško ho zozadu nešetrne skopol, hlavný rozhodca mu však ukázal iba žltú kartu. Kuciak musel zasahovať po pokuse Savičeviča spoza pokutového územia, na dvakrát loptu skrotil. Na druhej strane zakončil Breznaník prudko, ale privysoko. V 65. min sa už belasí dočkali. Moha so Šporarom vykombinovali hosťujúcu obranu a druhý menovaný presnou strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0. V 77. min už bol rozdiel trojgólový. Krásnu kombináciu začal Moha, ktorý poslal kolmú prihrávku na Savičeviča, ten sklepol loptu pod seba a nepokrytý Šporar strelil už svoj tretí gól v novej fortunaligovej sezóne a šiesty celkovo aj so zápasmi Európskej ligy. V 81. min ho nahradil Cmiljanič a práve on mohol v 88. min ešte zvýšiť rozdiel v skóre, ale vysokú prihrávku nestihol v šestnástke skrotiť a Krivák zblokoval jeho strelu na roh. V nadstavenom čase mal Cmiljanič ešte jednu príležitosť, no nemieril medzi žrde, a tak Slovan vyhral 3:0, pričom Podbrezová za celý duel ani raz netrafila do priestoru domácej brány.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0)

Góly: 4. Božikov, 65., 77. Šporar

Slovan: Šulla – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – Čavrič (75. Dražič), Savičevič, Holman, Moha (87. Hološko) – Šporar (81. Cmiljanič)

Podbrezová: Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš, Turňa – Baran, Obročník – Breznaník (73. Bernadina), Mikuš (73. Tereščenko), Leško – Wiezik

• 4' 1 : 0 29 Vasil Bozhikov
  • 65' 2 : 0 9 Andraž Šporar
  • 77' 3 : 0 9 Andraž Šporar