Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 1 .kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 1 .kolo | 22. júl 2018 o 19:00 | Zlaté Moravce | 2856 divákov
1 : 4
( 1 : 1 )
FC ViOn Zlaté Moravce
14. Brašeň
15. Holman, 55. Cmiljanič, 63. Savičevič, 73. Šporar

Prvú veľkú príležitosť mali slovanisti. V 13. min prihral Suchockij do stredu šestnástky Šporarovi, ktorý sa jedným pohybom zbavil obrancu a jeho pravdepodobne gólovú strelu zrazil Banovič vedľa pravej žrde. Domáci kontrovali o minútu neskôr úvodným gólom. Obrana belasých nezachytila center Dimitrijeviča a Brašeň zblízka prekonal Šullu – 1:0. Naši futbalisti doslova bleskovo odpovedali. Už o necelú minútu bolo vyrovnané, keď Nono vymyslel čarovnú kolmicu na Holmana, ktorý poslal loptu pomedzi nohy vybiehajúceho Chovana – 1:1. Hra mala naďalej rýchly spád, Šulla v 22. min kryl prudkú strelu v podaní Dimitrijeviča. V 32. min prešiel Šporar po pravej strane, dal pod seba, kde sa Holman oprel do lopty, Chren však zrazil jeho pokus. Šporar sa v 43. min pokúsil o akrobatické zakončenie nožničkami, chýbala mu však dostatočná razancia.

Do druhého dejstva vstúpili naši futbalisti so zvýšenou aktivitou a náporom. Najprv Mohov projektil z diaľky tesne minul ľavú šibenicu. Potom Cmiljanič vysunul Šporara, proti ktorému Chovan na dvakrát zasiahol. V 54. min po veľkej skrumáži v šestnástke domácich Moha neuspel, Šporar následne vypálil z voleja a Banovič odkopol z čiary. O minútu už to vyšlo. Moha potiahol akciu po ľavej strane a dal do stredu Cmiljaničovi, ktorý loptu umiestnil milimetrovo presne k žrdi – 1:2. Následne musel Martin Ševela nútene striedať, Rabia nahradil Savičevič. Striedajúci Vukan sa uviedol vskutku parádne. V 63. min si pri brejku belasých prebral loptu na poliacej čiare, vyšprintoval dopredu a svoj prienik zakončil parádnou strelou k ľavej žrdi – 1:3. Druhopolčasová kanonáda pokračovala. Holman v 74. min centroval zo štandardnej situácie, Šporar si pred päťkou naskočil na loptu a hlavičkou nedal Chovanovi šancu – 1:4. Belasí si záver zápasu postrážili a po stretnutí sa spoločne s fanúšikmi radovali z trojbodového vstupu do sezóny.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)

Góly: 14. Brašeň – 15. Holman, 55. Cmiljanič, 63. Savičevič, 73. Šporar

Žlté karty: 30. Orávik, 35. Urgela, 50. Ľupták - 27. Nono

Rozhodovali: Glova – Weiss, D. Hrčka

Návšteva: 2856 divákov

ViOn: Chovan – Dimitrijevič, Udeh, Banovič, Chren – Ľupták (67. Casado) – Orávik, Ďubek (78. Švec), Ewerton, Brašeň – Urgela (67. Richtárech)

Slovan: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Rabiu (59. Savičevič), Holman – Cmiljanič (76. Dražič), Šporar, Moha (84. Hološko)