Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 1 .kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2018 / 19 | 1 .kolo | 22. júl 2018 o 19:00 | Zlaté Moravce | 2856 divákov

tréner Zlatých Moraviec

„Dnes ma moji hráči milo prekvapili, hlavne v prvom polčase. Ujali sme sa vedenia a predvádzali sme to, čo dnes platilo na Slovan. Nemalo by sa stať, že inkasujeme taký rýchly vyrovnávajúci gól. Slovan má výborne poskladané mužstvo, je rozohratejší, kým my dávame tím postupne dohromady. Hráčov chválim za prvý polčas, ten druhý bol v réžii súpera, pričom zlomový bol gól na 1:2. Súper využil takmer každú svoju šancu, pričom výsledok je krutejší než predvedená hra.“

Martin Ševela
tréner Slovana

„V prvom polčase sme to neboli my. Viazla kombinácia, hrali sme na veľa dotykov, prihrávky boli pomalé. Súper nás dostupoval a získaval lopty v stredovej zóne, kvôli čomu sa dostával do šancí. Z jednej sme inkasovali po nedorozumení v obrane. Výborne sme reagovali, Nono sa perfektne otočil v strede a nezištne našiel Dávida Holmana. Druhý polčas to bol Slovan, aký chceme mať a aký potrebujeme aj do budúcna. Zdobila nás výborná ponuková činosť, prihrávky nachádzali adresátov, hráči plnili to, čo sme od nich žiadali na príprave. Po prestávke to bola totálna dominancia z našej strany, ktorú sme podčiarkli efektivitou. Víťazstvo je plne zaslúžené, teraz treba dobre zregenerovať a pripraviť sa na Európu. Potešilo ma, že Vukan Savičevič krátko po svojom príchode na trávnik skóroval. Vukan sa zotavil z nepríjemného zranenia a tento gól mu určite pomôže. Na ihrisko išiel miesto Ibrahima Rabia, ktorý striedal po nešťastnom súboji s Ďubekom. Ibrahim na malú chvíľu stratil vedomie, preto sme ho radšej stiahli, aby neprišlo k niečomu horšiemu. Verím, že bude v poriadku a že s ním budeme môcť počítať už v zápase Európskej ligy.“