Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 31 .kolo: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 31 .kolo | 12. máj 2018 o 17:45 | MOL Aréna | 10226 divákov
0 : 1
( 0 : 1 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
45. Božikov

Marco Rossi
tréner DAC

„Slovan urobil maximum pre víťazstvo. Dnes sme skúsili všetko, mali sme viacero šancí a dali sme dve brvná. V prvom polčase sme urobili jedinú chybu v defenzíve, ktorú súper potrestal vedúcim gólom. Po prestávke mal Slovan niekoľko brejkových situácií, čo bolo vzhľadom na priebeh hry logické. Slovan má úplne iný tím z hľadiska kvality či finančných možností. My sme bojovali od začiatku do konca, no nestačilo to."

Martin Ševela
tréner Slovana

„Do zápasu sme nevstúpili dobre. DAC viac držal loptu na svojich kopačkách, my sme nemali takú dobrú ponukovú činnosť. Súper mal v prvom polčase čistú šancu v podobe nájazdu Baya, pri ktorom Michal Šulla umne zmenšil strelecký uhol. Podarilo sa nám streliť gól na konci prvého polčasu po štandardnej situácii. Na začiatku druhého dejstva išiel Andraž Šporar sám na brankára, škoda, že z toho nebol gól. Súper takto ešte stále žil a v závere pri nás stále aj šťastena. DAC predviedol veľmi dobrý výkon, no my sme si išli po víťazstvo a tento cieľ sme aj splnili. Preskočili sme Dunajskú Stredu na druhom mieste tabuľky, no potrebujeme to potvrdiť v poslednom zápase so Žilinou. Som šťastný, že si do Bratislavy vezieme tri body.“