Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 30 .kolo: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 30 .kolo | 5. máj 2018 o 17:00 | Štadión MFK Ružomberok | 1148 divákov
1 : 0
( 1 : 0 )
MFK Ružomberok
33. Gešnábel

Belasí nastúpili oproti pohárovému finále s tromi zmenami v základnej zostave – pre kartový trest chýbal Rabiu a menšie zdravotné ťažkosti vyradili zo základu Mohu i Čavriča. Debut v A-mužstve si odbil 22-ročný Boris Cmiljanič, ktorý nastúpil na poste ľavého krídelníka. Vo veternom počasí vyšiel prvý polčas lepšie Liptákom. Tí prvýkrát pohrozili v 15. min, keď Šulla bravúrne zneškodnil pokus Gešnábela zblízka. V 24. min musel striedať Vukan Savičevič po hrubom zákroku domáceho Jána Masla. Savičevič obišiel s tromi zlomenými rebrami, jedným posunutým rebrom a pomliaždenými pľúcami. Hralo sa bez väčších šancí. Naše akcie sa snažil v strede poľa rozvíjať najmä Holman, no strelecké pokusy na Macíka neprichádzali. Až v 33. min z ničoho nič udrel Ružomberok, keď Gešnábel spoza šestnástky poslal rotovanú strelu k pravej žrdi a Šulla robil čo mohol, no na loptu nedosiahol – 1:0. V 38. min sa Šulla vytiahol, keď pravou nohou vykopol prudkú strelu Daniela k bližšej žrdi.

Do druhého dejstva vstúpili belasí aktívnejšie. V 49. min vyslal Čikoš pekný pas na Šporara, ten sa v obkolesení dvoch obrancov takmer dostal do koncovky, no napokon z toho bol iba roh. Zakrátko Hološko na zadnej žrdi sklepol loptu do stredu Cmiljaničovi, ktorého v poslednej chvíli zablokoval Maslo. V 61. min mali belasí k dispozícii rohový kop a Holmanov center preletel až na zadnú žrď. Sekulič sa loptu snažil sklepnúť pred bránu, Macík však vybehol a vyboxoval ju pred Božikovom. Na záverečnú dvadsaťminútovku sa tréner Ševela odhodlal hrať vabank, keď miesto stopéra Bajriča poslal do hry Vitteka. Rušné okamihy na oboch stranách priniesla 75. min - najprv Gal Andrezly zakončil ružomberský brejk strelou k pravej žrdi a Šulla musel ísť na zem, aby loptu vyrazil. Následne sa otvorilo viac priestoru belasým, čo využil Moha, keď prešprintoval po ľavom krídle. Dal do stredu Vittekovi, ktorého pokus najprv zrazil Maslo a Hološko z následnej dorážky mieril z prvej tesne nad. Striedajúci Moha bol doslova všade, v 86. min zviedol šprintérsky súboj s Macíkom, z ktorého však lepšie vyšiel ružomberský brankár. Následne Macík vyboxoval priamy kop v podaní Holmana. Skóre sa už nezmenilo a tak belasí utrpeli tesnú prehru.

• 33' 1 : 0 32 Róbert Gešnábel
  • 21' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 3 Ján Maslo (C)