Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 29 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 29 .kolo | 28. apríl 2018 o 20:30 | Pasienky, Bratislava | 6352 divákov
2 : 1
( 0 : 0 )
49. Šporar, 68. Moha
FC Spartak Trnava
55. Godál (z 11 m)

Slovan od úvodu zatlačil Spartak na obrannú polovicu. Hostia v 4. min pohrozili prudkou strelou, no potom bol Šulla dlho bez práce. V 6. min to Holman skúsil spoza šestnástky, lopta letela tesne vedľa ľavej žrde. Tesne pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny vymyslel Šporar pekný oblúčik na Holmana, ktorý však tiesnený nezakončil dostatočne razantne. Slovan mal tlak, avšak proti sformovanej obrane sa ťažko dostával do vyložených pozícií. Moha preto dvakrát vystrelil z diaľky, v prvom prípade zasiahol Chudý na dvakrát a druhá strela tesne minula šibenicu. V 40. min si trnavský stopér Hladík takmer strelil vlastenca, keď prehlavičkoval brankára Chudého a potom len očami vytláčal loptu na roh.

Belasým skvele vyšiel úvod do druhého dejstva. V 49. min centroval Čikoš do šestnástky, kde si Šporar odskočil od brániaceho hráča a umiestnenou strelou z prvej trafil k žrdi – 1:0. O šesť minút však bolo vyrovnané. Godál premenil pokutový kop nariadený po faule Rundiča na Egha – 1:1. Martin Ševela poslal do hry Aleksandara Čavriča, ktorý sa uviedol parádnou akciou z krídla a spätnou prihrávkou Šporarovi. Ten vypálil zo stredu šestnástky a len teč Godála zabránil gólu v sieti Spartaka. Slovan však pokračoval v aktivite. Center Čikoša zo 68. min preletel cez celú šestnástku k Mohovi, ktorý z voleja parádne prepálil Chudého – 2:1. Trnava si šancu na vyrovnanie vypracovala v 82. min, Hladík zo štandardky hlavičkoval vedľa. Belasí už víťazstvo udržali a radovali sa zo zisku troch bodov!

• 49' 1 : 0 9 Andraž Šporar
  • 55' 1 : 1 21 Boris Godál
  • 68' 2 : 1 7 Mohammed Rharsalla Kadfi