Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 28 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 28 .kolo | 22. apríl 2018 o 17:00 | Na Sihoti | 1763 divákov divákov

tréner Slovana

„Dnes sme urobili vynútené zmeny v zostave, keď Dávida Holmana trápila po pohárovom zápase achilovka a Boris Sekulič mal problém s priťahovačom. Nechceli sme ísť do rizika, pričom hráči, ktorí Dávida a Borisa nahradili, sa zhostili svojich úloh. Moje hodnotenie bude určite pozitívnejšie než pred týždňom. Takéto zápasy sú väčšinou o prvom góle. My sme ho dali zo štandardnej situácie, rovnako ako Trenčín pred týždňom u nás. Súper to v tomto prípade musí trochu otvoriť. Pripravoval som hráčov na to, že Trenčín bude dobrý na lopte a po taktickej stránke to bolo z našej strany výborne zvládnuté. V prvom polčase mali aj domáci svoje šance, ak by ich premenili, bol by to iný zápas. Som rád, že ešte do prestávky dal Ibrahim Rabiu krásny gól a poslal nás do dvojgólového vedenia. Do druhého polčasu sme zmenili plán, očakávali sme, že súper bude tlačiť a nám sa vyskytnú priestory na protiútoky. Vyšla nám kontra v podaní Aleksandara Čavriča, zaujímavé je, že aj tretí gól bol identický ako pred týždňom, keď Igor Šemrinec vybehol ďaleko zo svojej brány. Zápas sme v pokoji dohrali až na štandardnú situáciu, pri ktorej sme inkasovali, no neviem, či Šulla nebol atakovaný zo strany domáceho hráča. Máme dôležité tri body a počas týždňa sa budeme pripravovať na ďalšieho súpera a finále pohára. Dnes som spokojný, hráči takticky splnili pokyny a to nám zaručilo víťazstvo.“

Vladimír Cifranič
tréner Trenčína

„My samozrejme spokojní nie sme. To, čo sme si pred zápasom povedali, zostalo v kabíne. Chýbala nám agresivita a vyššia aktivita. Chceli sme využiť domáce prostredie a zlomiť nepriaznivú sériu, no bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Dostali sme prvý gól po štandardnej situácii, druhý ešte do polčasu. V druhom dejstve sme sa snažili niečo zmeniť, dali sme tam nových hráčov, po našej veľkej šanci sme však z kontry inkasovali a darovali súperovi tretí gól. Potom sme už hrali vabank, znížili sme a mali sme ešte nejaké príležitosti. Za dnešný výkon sme si však nezaslúžili zvíťaziť.“

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.
Na Tehelnom poli si budete môcť aj naďalej vychutnať pivo Staropramen.