Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 28 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 28 .kolo | 22. apríl 2018 o 17:00 | Na Sihoti | 1763 divákov divákov

tréner Slovana

„Dnes sme urobili vynútené zmeny v zostave, keď Dávida Holmana trápila po pohárovom zápase achilovka a Boris Sekulič mal problém s priťahovačom. Nechceli sme ísť do rizika, pričom hráči, ktorí Dávida a Borisa nahradili, sa zhostili svojich úloh. Moje hodnotenie bude určite pozitívnejšie než pred týždňom. Takéto zápasy sú väčšinou o prvom góle. My sme ho dali zo štandardnej situácie, rovnako ako Trenčín pred týždňom u nás. Súper to v tomto prípade musí trochu otvoriť. Pripravoval som hráčov na to, že Trenčín bude dobrý na lopte a po taktickej stránke to bolo z našej strany výborne zvládnuté. V prvom polčase mali aj domáci svoje šance, ak by ich premenili, bol by to iný zápas. Som rád, že ešte do prestávky dal Ibrahim Rabiu krásny gól a poslal nás do dvojgólového vedenia. Do druhého polčasu sme zmenili plán, očakávali sme, že súper bude tlačiť a nám sa vyskytnú priestory na protiútoky. Vyšla nám kontra v podaní Aleksandara Čavriča, zaujímavé je, že aj tretí gól bol identický ako pred týždňom, keď Igor Šemrinec vybehol ďaleko zo svojej brány. Zápas sme v pokoji dohrali až na štandardnú situáciu, pri ktorej sme inkasovali, no neviem, či Šulla nebol atakovaný zo strany domáceho hráča. Máme dôležité tri body a počas týždňa sa budeme pripravovať na ďalšieho súpera a finále pohára. Dnes som spokojný, hráči takticky splnili pokyny a to nám zaručilo víťazstvo.“

Vladimír Cifranič
tréner Trenčína

„My samozrejme spokojní nie sme. To, čo sme si pred zápasom povedali, zostalo v kabíne. Chýbala nám agresivita a vyššia aktivita. Chceli sme využiť domáce prostredie a zlomiť nepriaznivú sériu, no bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Dostali sme prvý gól po štandardnej situácii, druhý ešte do polčasu. V druhom dejstve sme sa snažili niečo zmeniť, dali sme tam nových hráčov, po našej veľkej šanci sme však z kontry inkasovali a darovali súperovi tretí gól. Potom sme už hrali vabank, znížili sme a mali sme ešte nejaké príležitosti. Za dnešný výkon sme si však nezaslúžili zvíťaziť.“