Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 25 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2017 / 18 | 25 .kolo | 31. marec 2018 o 17:00 | Pasienky, Bratislava | 1080 divákov
1 : 0
( 0 : 0 )
49. Čavrič
MFK Ružomberok

Od úvodných minút sa hralo v dobrom tempe a prevažne smerom na bránu Ružomberka. Slovan si podľa očakávania vypracoval prevahu a už po dvoch minútach mohlo byť 1:0. Holman prihral Šporarovi, ten sa obtočil okolo obrancu a strelou k pravej žrdi poriadne natiahol Macíka. Hostia pohrozili v 9. min, keď Šulla zlikvidoval pokus Haskiča z bezprostrednej blízkosti. Zakrátko Sekulič vysunul na pravej strane Šporara, ten vyslal prudkú strelu k bližšej žrdi a Macík aj so šťastím vyrazil na roh. V 14. min Moha našiel na krídle Čavriča, ten kľučkami na úrovni bránkovej čiary zmiatol obrancov a krížnou strelou prepálil aj Macíka. Loptu však zastavila žrď. Aktívny Čavrič v 23. min v šestnástke vystrelil po zemi k ľavej žrdi, Macík zasiahol. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny strieľal Šporar z ľavej strany pokutového územia, pozorný Macík opäť vyboxoval. Belasí naďalej predvádzali ofenzívny futbal s množstvom kombinácií a v 34. min mali ďalšiu vyloženú príležitosť. Čavrič z krídla nabil do šestnástky Holmanovi, ktorého strela z prvej len tesne minula pravú žrď. Hostia pohrozili tesne pred prestávkou, keď Haskič tečoval center Daniela a Šulla sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu udržal pred čiarou.

Belasí do druhého dejstva vstúpili s vysokou aktivitou. V 47. min Šporar dokonca obišiel aj Macíka, Rabiu potom zakončoval do odkrytej brány, no obrancovia loptu na čiare zablokovali. O dve minúty už prišla gólová radosť. Čavrič prešiel po pravej strane, vystrelil k bližšej žrdi a Macík si loptu zrazil do siete – 1:0. V 56. min mohol Šporar zvýšiť, keď sa z voleja oprel do lopty po centri Sekuliča a Ján Maslo ratoval za Macíka. Hostia sa pripomenuli v 58. min, po brejku strieľal Gešnábel z voleja a Šulla musel predviesť náročný zákrok. V 65. min vykúzlil Moha krásny futbalový moment, keď si na hranici šestnástky spracoval center od Čavriča a jeho exportnú strelu zastavilo brvno. Potom sa hralo najmä medzi šestnástkami, defenzíva belasých umne zastavovala snahy hostí o vyrovnanie. Záverečná fáza zápasu už nepriniesla väčšie šance, a tak Slovan zdolal Ružomberok doma už po siedmykrát v rade.

• 49' 1 : 0 45 Aleksandar Čavrić