Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 24 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga | 2017 / 18 | 24 .kolo | 18. marec 2018 o 15:20 | Pasienky, Bratislava | 2850 divákov
2 : 0
( 1 : 0 )
24. Holman, 72. Moha
FK DAC 1904 Dunajská Streda

V tradičnom šlágri sa od úvodu hral veľmi dobrý futbal vo vysokom tempe. Už v 2. min pohrozil Aleksandar Čavrič, ktorý vypálil spoza šestnástky a Macej vyrazil jeho strelu smerujúcu k pravej žrdi. DAC kontroval akciou Černáka s Kalmárom, po ktorej Šulla spoľahlivo zasiahol. Veľkú šancu mali belasí v 7. min, keď Holman z rohu vyslal nízky center na bližšiu žrď, Bajrič zasiahol loptu a Macejovi pomohol obranca stojaci pred bránkovou čiarou. V 19. min aktívny Sekulič vysunul kolmicou na pravej strane Čavriča, ten tiesnený postupoval sám na Maceja. Čavrič to skúsil prudkou strelou k bližšej žrdi, Macej vyrazil na roh. Gólová radosť prišla v 24. min, keď slovanisti získali loptu v strede poľa. De Kamps vyslal ideálnu prihrávku do behu Rabiovi, ten sa neulakomil, ale už v šestnástke posunul loptu Holmanovi, ktorý v páde trafil do odkrytej brány – 1:0! Hostia chceli vyrovnať po uplynutí prvej polhodiny, Divkovič strieľal po skrumáži v šestnástke a Šulla predviedol výborný reflex.

V 55. min stála pri Šullovi aj šťastena, keď Divkovič trafil z uhla do žrde. Bránková konštrukcia zvonila aj po hodine hry. Vasil Božikov nechtiac odhlavičkoval center hostí do brvna, odtiaľ sa lopta odrazila do hry a od Divkoviča mierila do brány. Božikov však napravil svoju chybu a obetavým sklzom loptu vykopol z bránkovej čiary. Belasí číhali na brejkové situácie. Po jednej z nich Moha v 70. min centroval pred bránu a Holman zblízka hlavičkoval nad. O dve minúty neskôr Šporar pred šestnástkou pekne prihral napravo Mohovi, ten sa odpútal od obrancu a strelou do pravého horného rohu nedal Macejovi šancu – 2:0. Zakrátko hlavičkoval Šporar z päťky, lopta tesne minula pravú žrď. V 75. min nabil Holman do dobrej pozície Šporarovi, ten prudko vypálil, Macej však vyboxoval na roh. Pred bránou Slovana to horelo v 80. min, Čmelík najprv vystrelil vysoko nad a Šulla potom vyriešil skrumáž na päťke. V závere si naši futbalisti postrážili náskok a dosiahli dôležitý triumf.

• 24' 1 : 0 27 David Holman
  • 72' 2 : 0 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 40' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 13 Zsolt Kalmár
  • 69' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 8 Erik Pačinda (C)