Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Príprava A 12 .kolo: FC Fastav Zlín - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2017 / 18 | 12 .kolo | 10. február 2018 o 14:00 | Zlín
3 : 2
( 1 : 0 )
FC Fastav Zlín
22. Hronek, 60. Jiráček, 84. Gajič
48. Holman, 90. Šporar

Slovanisti vstúpili do zápasu aktívne a už po jedenástich minútach mohli otvoriť skóre. Holman vymyslel peknú kolmicu na Šporara, ten už išiel sám na bránu, no loptu napálil do vybiehajúceho Dostála. V 18. min Šporarov tečovaný center skončil na žrdi, voľnú loptu sa potom snažili doraziť Savičevič i Hološko, ich pokusy však zablokovali obrancovia Zlína. Domáci sa dostali do prvej šance až po uplynutí úvodnej dvadsaťminútovky. Holzer unikol po ľavom krídle, Hronek vystrelil na bližšej žrdi a Greif už nestihol zasiahnuť – 1:0. Slovan sa snažil odpovedať. Aktívny Šporar v 26. min nabil spätnou prihrávkou Holmanovi, ten mieril z prvej nad. O tri minúty vyslal Savičevič peknú kolmicu na Čavriča, ten okamžite vystrelil a Dostálovi pomohol obranca, ktorý zrazil loptu na roh. Zlín sa pripomenul v 36. min, keď až Greif svojím zásahom ukončil nepríjemnú skrumáž v šestnástke. V 39. min mohlo byť vyrovnané. Čavrič parádnou krížnou prihrávkou vysunul vľavo Šporara, ktorý zblízka zakončil, Dostál však aj so šťastím vyrazil na roh.

Cez polčas urobil Martin Ševela jedno striedanie, miesto Hološka vybehol na hraciu plochu Moha. Belasým sa hneď v 48. min podarilo vyrovnať. Šporar vyslal z pravej strany prudký center, Dostálovi vypadla lopta a Holmanovi ju ponúkol ako na podnose. Holman zblízka nezaváhal a napálil loptu k pravej žrdi – 1:1. V 58. min lopta nepríjemne poskakovala v šestnástke belasých, Greif stihol včas zasiahnuť. Po hodine hry však už ani Greif nestačil na umiestnenú strelu Jiráčka, ktorý zužitkoval center z krídla – 2:1. O tri minúty mal Zlín šancu po brejku, strelu Mehanoviča dokázal Bajrič obetavo zraziť na roh. Rušné okamihy pokračovali, v 66. min našiel Moha krížnou prihrávkou na pravej strane voľného Šporara. Ten už bol v šestnástke, obišiel aj brankára, no obranca ho zrazil na zem. Rozhodca však na biely bod neukázal. K zvláštnej situácii prišlo v 72. min, keď sa do verbálneho konfliktu dostali Jiráček a Rabiu. Rozhodca obom aktérom nariadil, aby opustili ihrisko, pričom na ich miesta naskočili hráči zo striedačky. Práve striedajúci van Haaren vyslal hneď po príchode na ihrisko prudkú strelu z 20 metrov, Dostál však zasiahol. V 83. min sa domáci dostali do brejku, Greif pohotovo vychytal Džafiča. O minútu neskôr sa však už Gajič dostal k lopte po skrumáži v našej šestnástke a zblízka prekonal Greifa – 3:1. Belasým sa v samom závere podarilo streliť druhý gól, keď Čavrič vysunul Šporara, ten obišiel brankára a pohodlne zakončil do prázdnej brány – 3:2.