Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Príprava A 12 .kolo: FC Fastav Zlín - ŠK Slovan Bratislava

Martin Ševela

„Dá sa povedať, že prvý polčas z našej strany splnil prísnejšie kritériá. Mali sme tam tri vyložené šance, potrebujeme však ísť do efektivity a premieňať príležitosti. Prvý polčas bol v poriadku, žiaľ, súper dal gól zo svojej prvej strely na bránu. Mali sme dobrý štart do druhého polčasu, strelili sme vyrovnávajúci gól. Hra sa potom rozkúskovala a to aj vynútenými striedaniami. Filip Hološko musel striedať kvôli problémom s kolenom, Lukáš Droppa mal po tvrdom strete s protihráčom ťažkosti s dýchaním a verím, že nemá zlomený nos. Hráči, ktorí prišli na ihrisko, nezapadli tak, ako som si predstavoval. Opadla organizácia hry a neboli sme dostatočne kompaktní, v poriadku nebolo ani prepínanie z ofenzívy do defenzívy. Súper sa dostával do šancí po protiútokoch a dal z nich dva góly. My sme sa snažili ešte zvrátiť výsledok, no podarilo sa nám len skorigovať na 3:2 v poslednej minúte. Na jednej strane je dobré, že generálka ukázala veci, na ktoré počas týždňa upozorníme hráčov. Pokiaľ odíde organizácia hry, disciplína a príde k miernemu individuálnemu podceneniu herných činností, tak v lige už nebude priestor na opravu a toto si nemôžeme dovoliť. Je to výstraha pred ligou, musíme byť ostražití počas celých deväťdesiatich minút. Určite je lepšie, že to prišlo teraz, než povedzme o týždeň v Michalovciach. Máme priestor poukázať na veci z dnešného zápasu, ktoré nás stáli lepší výsledok a ktoré musíme odstrániť.“