Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Príprava A 7 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Olimpik Doneck
Príprava | 2017 / 18 | 7 .kolo | 24. január 2018 o 13:30 | Belek, Turecko
1 : 0
( 1 : 0 )
45. Božikov
FC Olimpik Doneck

Aj do tohto prípravného zápasu vstúpili slovanisti z plnej záťaže, počas tohto týždňa trénovali dvojfázovo. Tréner Martin Ševela zvolil rozostavenie 4-3-3, v bránke dostal od začiatku príležitosť novic Michal Šulla. V súboji s aktuálne šiestym mužstvom ukrajinskej ligy mali belasí od úvodu hernú prevahu. Už v úvodnej polhodine si vypracovali niekoľko náznakov príležitostí, no ukrajinský brankár dlho odolával. Gólová odmena prišla až tesne pred prestávkou. V 45. minúte centroval Dávid Holman z rohového kopu a na loptu si naskočil Vasil Božikov. Jeho hlavičku brankár Olimpiku vyrazil, Božikov však sledoval loptu, dohral situáciu a zblízka napálil do siete – 1:0. Pre bulharského stopéra to bol prvý presný zásah v belasom.

Druhý polčas už odchytal Dominik Greif, ktorý vystriedal Michala Šullu. Obraz hry sa oproti prvému dejstvu veľmi nezmenil, Slovan bol naďalej aktívnejší. Po viac než hodine hry tréner Martin Ševela hromadne striedal. Z ihriska odišli Sekulič, Božikov, Suchockij, van Haaren, Čavrič, Šporar aj Oršula. Ich miesta zaujali Čikoš, Laczkó, Chouchoumis, Savičevič, Schet, Mareš a Kortzorg. Okamžite po prestriedaní mohli belasí odskočiť na dva góly. Dávid Holman v 63. minúte z priameho kopu pekne obstrelil múr, prekonal aj brankára, loptu však zastavilo brvno. V závere sa ešte ukrajinský tím snažil o vyrovnanie, belasí však bránili dobre a už si nenechali vziať víťazstvo.