Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Príprava A 5 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - Slovan Bratislava U21
Príprava | 2017 / 18 | 5 .kolo | 11. november 2017 o 11:00 | Pasienky, Bratislava
4 : 3
( 2 : 3 )
4. Mareš, 34. Čavrič, 65. a 70. Vittek
Slovan Bratislava U21
19. Charin, 29. Tereščenko, 40. Hrnčár

Na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky sa začalo zostra. Už v 4. min vyslal Chouchoumis pekný krížny center na pravú stranu Marešovi, ktorý z voleja prekonal brankára Trnovského – 1:0. Zakrátko Mareš pekne nabil Droppovi, ktorý zo šestnástky tesne minul bránu. Juniorka posilnená o hráčov áčka vyrovnala v 19. min, keď Charin zblízka obstrelil Rybára – 1:1. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny sa juniori dokonca ujali vedenia. Tereščenko využil zaváhanie obrany a v súboji zoči-voči umiestnil loptu povedľa Rybára – 1:2. Svižný futbal pokračoval, o päť minút neskôr totiž Čavričova tečovaná strela zapadla do ľavého horného rohu brány – 2:2. V 40. min Vittek parádne vysunul napravo Hrnčára, ten prešprintoval do šestnástky a vystrelil pekne k bližšej žrdi – 2:3.

Cez prestávku prešli Vittek a Kotula do A-mužstva, naopak, Čikoš a Čavrič hrali za juniorku. V druhom dejstve oplývali väčšou iniciatívou hráči prvého tímu, ktorí sa tlačili za vyrovnaním. Juniorka mala za stavu 2:3 veľkú šancu, keď Čavrič vysunul Petráša, ktorého v samostatnom nájazde Rybár vychytal. Prvému tímu sa podarilo vyrovnať v 65. min, keď Chouchoumis opäť pekne centroval na zadnú žrď a Vittek doklepol do siete – 3:3. O päť minút neskôr dosiahol Róbert Vittek rozhodujúci gól zápasu, keď dorazil do siete strelu Charina – 4:3.