Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Slovnaft Cup Štvrťfinále: ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran L. Mikuláš
Slovnaft Cup | 2017 / 18 | Štvrťfinále | 14. marec 2018 o 18:00 | Pasienky, Bratislava | 353 divákov
4 : 3
( 0 : 1 )
68. a 83. Vittek, 55. Savičevič, 90. Šporar
MFK Tatran L. Mikuláš
35. Andrič, 80. Očenáš, 87. Kotora

Belasí začali podľa očakávania náporom, narážali však na sformovaný obranný val hostí. Prvý pokus vyslal van Haaren, ktorý vystrelil z 25 metrov a poriadne natiahol Šavola pri ľavej žrdi. Po úvodnej štvrťhodine Nono skúsil šťastie spoza šestnástky a tesne minul pravú šibenicu. Pekná akcia vyšla belasým v 18. min, keď Chouchoumis zabehol po ľavej strane a dal pod seba Vittekovi, ktorého možno gólovú strelu zablokoval Očenáš. Liptáci následne pohrozili po nepresnej hlavičke Kucharčíka. Nápor Slovana pokračoval, Hološko v 25. min hlavičkoval tesne vedľa. Šok z jasného neba prišiel v 38. min, keď Andrič po hraničnej situácii obhodil Greifa a ten už nestihol loptu zachytiť pred čiarou – 0:1. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, keď po Vittekovom priťuknutí pálil Božikov zblízka nad bránu. V samom závere polčasu mieril hosťujúci Halgoš zo šestnástky vedľa.

Martin Ševela cez prestávku reagoval na vývoj zápasu, miesto Joeriho de Kampsa poslal do hry útočníka Andraža Šporara. Už po piatich minútach pobytu na ihrisku mohol Šporar vyrovnať, jeho hlavičku spred päťky však Šavol vytlačil na roh. V 55. min vyslal van Haaren pekný oblúčik za obranu, kam si zbehol Savičevič a pomedzi Šavolove nohy vyrovnal – 1:1. Hostia sa pripomenuli v 58. min, Halgoš vystrelil z diaľky a Greif predviedol istý zákrok. V 63. min mohol Savičevič pridať svoj druhý gól v zápase, zblízka však po centri Hološka mieril nad bránu. Vzápätí opäť aktívny Savičevič vystrelil spoza šestnástky, lopta nabrala zvláštnu trajektóriu, no Šavol zasiahol. V 66. min vyslal Chouchoumis prudkú strelu z voleja, Šavol len vyrazil pred seba a Vittek z dorážky mieril do spojnice brvna a žrde. O dve minúty už belasí viedli. Vittekovu hlavičku po rohu vrátil „do ohňa“ Šporar a v skrumáži sa najlepšie zorientoval práve Vittek, ktorý loptu umiestnil k pravej žrdi – 2:1. V 80. min prišiel šokujúci okamih. Liptáci po rohovom kope vyrovnali po hlavičke Očenáša - 2:2. Belasí o tri minúty opäť viedli. Róbert Vittek sa dostal k lopte v šestnástke a nekompromisne k pravej žrdi prekonal Šavola - 3:2. Dráma pokračovala. V 87. min Liptáci opäť vyrovnali, po samostatnom úniku skóroval Kotora - 3:3. Belasí rozhodli o víťazstve v nadstavenom čase po zásahu Šporara, ktorý sa po Vittekovej hlavičke ujal lopty v šestnástke a namieril presne k ľavej žrdi - 4:3! Žreb semifinále sa uskutoční už zajtra v Sieni slávy slovenského futbalu.

• 35' 0 : 1 22 Dragan Andrić
  • 55' 1 : 1 4 Vukan Savićević
  • 68' 2 : 1 33 Róbert Vittek
  • 80' 2 : 2 3 Ivan Očenáš
  • 83' 3 : 2 33 Róbert Vittek
  • 87' 3 : 3 15 Ivan Kotora
  • 90' 4 : 3 9 Andraž Šporar