Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Európska liga 2. predkolo: ŠK Slovan Bratislava - Lyngby BK
Európska liga | 2017 / 18 | 2. predkolo | 13. júl 2017 o 20:15 | Pasienky, Bratislava | 3817 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
Lyngby BK
75. Kjaer

Slovanisti sa už v siedmej minúte mohli ujať vedenia. Sekulič z pravej strany centroval do šestnástky, Mareš z prvej zakončil a trafil do pravej žrde, od ktorej lopta putovala po čiare do ľavej žrde a odtiaľ do náručia Andersena. Ku gólu chýbali doslova milimetre. Lyngby kontroval o tri minúty neskôr. Ojo nebezpečne hlavičkoval z úrovne bieleho bodu, lopta našťastie minula pravú žrď. Vzápätí postupoval útočník Lyngby Blume sám na Greifa, ktorý parádne vybehol a vyriešil nebezpečnú situáciu. Po rušnom úvode sa hra upokojila. Za belasých to skúsil z diaľky Savičevič a následne Hološko, ktorý tečoval center Kubíka, no Andersen v oboch prípadoch zasiahol. Obrovskú šancu mali belasí v 28. min, keď Schet napravo pekne vysunul Savičeviča. Ten prudko vypálil, Andersen vyboxoval len ku Kubíkovi, ktorý dorazil do siete. Rozhodca však Kubíkov zásah pre údajnú hru rukou neuznal. O tri minúty Sekulič krásne potiahol akciu po pravom krídle, dal pod seba Čavričovi, ktorý začal sekvenciu zablokovaných striel. Obrana Lyngby postupne zrazila pokusy Čavriča, Hološka, de Kampsa a aj Savičeviča, toho od gólu delili centimetre. V 33. min Schet vysunul Hološka, ten bežal sám na Andersena, v súboji zoči-voči žiaľ uspel dánsky brankár.

V 51. min vyskúšali belasí osvedčený recept z dvojzápasu proti Pjuniku – streľbu zo strednej vzdialenosti. Savičevič napriahol z 20 metrov, namieril k pravej žrdi a lopta len o milimetre minula bránu. Greif si zachytal v 63. min, s pokusom Brandrupa zo strednej vzdialenosti nemal väčšie starosti. Belasí sa v druhom dejstve ťažšie presadzovali proti sformovanej obrane Lyngby. Čavrič to v 70. min skúsil z veľkej diaľky, no mieril nepresne. Ivan Vukomanovič reagoval na vývoj dvojnásobným striedaním, miesto Hološka a Scheta prišli na trávnik Vittek so Šefčíkom. V 75. min prišiel nepríjemný šok z jasného neba. Dáni predviedli akciu po pravej strane, Boysen prihral do stredu Kjaerovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal Greifa – 0:1. Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané, Čavrič unikol po ľavom krídle, dal pod seba Vittekovi, no ten vo vyloženej pozícii netrafil bránu. Záverečný nápor belasých postupne gradoval. V 82. min unikal Mareš sám na bránu, no Sorensen ho v poslednej chvíli stiahol na zem. Rozhodca mu udelil len žltú kartu. Nápor v závere už úspech nepriniesol. Kubík v nadstavenom čase mieril vo vyloženej pozícii z päťky tesne vedľa brány.

To, po čom viacero z vás túžilo, sa čoskoro stane realitou.