Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Európska liga 2. predkolo: ŠK Slovan Bratislava - Lyngby BK
Európska liga | 2017 / 18 | 2. predkolo | 13. júl 2017 o 20:15 | Pasienky, Bratislava | 3817 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
Lyngby BK
75. Kjaer

Ivan Vukomanovič
tréner Slovana

„V prvom polčase sme ukázali to, na čom pracujeme už štyri týždne v letnej príprave. Predviedli sme pekné akcie a vydarené kombinácie. Mali sme výborné šance, no nedokázali sme ich premeniť. Chýbala nám potrebná rozvaha v kľúčových momentoch, v prvom polčase sme mali dať aspoň jeden gól a potom by to bol iný zápas. Mrzí ma, že sme v druhom dejstve inkasovali. Na ihrisku nám chýbal Seydouba Soumah, o ktorom viem, že má ponuku na prestup. Takýto hráč by mohol urobiť rozdiel, no ak nie je stopercentne koncentrovaný na Slovan a odhodlaný nechať na ihrisku všetko, nemôžem s ním počítať. Čo sa týka Ibrahima Rabia, ten momentálne absolvuje fyzické terapie a od pondelka by mal zaberať aj s mužstvom. Potrebujeme sa ešte posilniť, aby sme mohli bojovať o úspechy v Európe i domácej súťaži. Máme pred sebou ešte odvetu, pokračujeme v našej práci a rozhodne sa nevzdávame postupových ambícií. Určite nič nie je stratené. Vždy som optimista, pôjdeme do Kodane a urobíme maximum pre postup, možné je všetko. Verím, že budeme mať silu zdolať súpera na jeho trávniku.

David Nielsen
tréner Lyngby

„Bol to zápas dvoch polčasov. Slovan bol v prvom dejstve lepší, my sme sa trápili s vykrývaním priestorov a príliš ľahko sme súperovi odovzdávali loptu. Mali sme veľa problémov a zároveň pri nás stálo šťastie, že sme neinkasovali. Aj napriek tomu sme však mali veľké príležitosti skórovať. Prvý polčas vyznel jasne pre Slovan. Po prestávke sa náš výkon výrazne zlepšil, viac sme držali loptu a boli nebezpeční aj vpredu. Tušili sme, že môžeme udrieť z protiútoku a to sa aj podarilo. Náš výkon bol dobrý, výsledok výborný.“