Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 22 .kolo: FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2017 / 18 | 22 .kolo | 3. marec 2018 o 14:00 | Zlaté Moravce | 456 divákov

tréner Nitry

„Veľmi sme túžili zdolať Slovan. Naši chlapci boli trpezliví, žiaľ v čase, keď nás bolo o jedného menej, dal súper gól. V druhom dejstve sme čakali na príležitosti, ktoré prišli, škoda, že sme ich nevyužili. Po dvadsiatich dvoch kolách sme najlepšie brániace mužstvo v lige, čo ma teší, ale zároveň zarmucuje, chcel by som, aby sme boli najlepšie strieľajúci tím v lige. V druhom polčase sme ukázali túžbu a odhodlanie, no musíme popracovať na ofenzívnej kvalite, aby sme porazili aj také výborné mužstvo, akým je dnes Slovan.“

Martin Ševela
tréner Slovana

„Pripravoval som hráčov, že súper príde s dobrou organizáciou v defenzíve a že to nebude ľahký zápas. Chceli sme byť efektívni zo šancí, ktoré sme si vypracovali. Podarilo sa nám to až na konci prvého polčasu, keď sme po pressingovej situácii získali loptu a dali sme víťazný gól. Som rád, že Andraž Šporar sa strelecky presadil. Počas týždňa som s ním mal debatu medzi štyrmi očami, povedal som mu, aby nedával hlavu dole a aby tomu veril. Hrotový útočník musí byť sebavedomý, občas príde len jedna šanca, a práve tú dnes Andraž premenil. Druhý polčas sa mi nepáčil. Lopta bola viac vo vzduchu ako na zemi, pričom máme dosť vyspelých hráčov, aby sme hrali krajšie. Mali sme príležitosti na zvýšenie skóre, no brankár súpera predviedol niekoľko výborných zákrokov. Nitra sa v závere pokúšala zvrátiť zápas, mali tam šance, ktoré nás mohli stáť víťazstvo. My musíme zápas skôr zavrieť druhým, prípadne tretím gólom, potom príde u hráčov väčšie sebavedomie a hrá sa ľahšie. Teší nás cenné víťazstvo a ďalšie tri body do tabuľky, treba však poukázať aj na veci, ktoré dnes neboli dobré a pracovať ďalej."

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.
Na Tehelnom poli si budete môcť aj naďalej vychutnať pivo Staropramen.