Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 21 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2017 / 18 | 21 .kolo | 24. február 2018 o 14:00 | Myjava | 865 divákov
6 : 0
( 4 : 0 )
7., 18. a 84. Čavrič, 11. a 51. Moha, 42. Holman
MŠK Žilina

V chladnom počasí začal Slovan úvodným náporom a nedal Žiline dýchať. Už v 7. min sa Čavrič dostal k voľnej lopte na pravej strane šestnástky a krásnou krížnou strelou nedal Volešákovi šancu – 1:0. O dve minúty bol Holman v dobrej pozícii 20 metrov od brány, jeho pokus Volešák kryl. V 11. min si Moha narazil loptu s Holmanom a práve Moha svoj samostatný únik dokonal gólovou strelou k pravej žrdi – 2:0. Otrasená Žilina sa na protiúder nezmohla a čoskoro znovu inkasovala. Skvele hrajúci Čavrič sa v 18. min uvoľnil na ľavom kraji šestnástky a z uhla fantasticky trafil do protiľahlého horného rohu – 3:0. Slovan bol naďalej lepší, i keď šancí už toľko nebolo. V 38. min vyzval Moha kolmicou Holmana, ten zblízka vystrelil, Volešák však zasiahol. Belasí dokonali famózne prvé dejstvo v 42. min, keď sa lopta po akcii Mohu dostala na pravý kraj šestnástky. Holman sa ľavačkou oprel do lopty a jeho dobre mierená strela sa od zadnej žrde odrazila do siete – 4:0.

Gólostroj pokračoval aj po prestávke. Moha si v 51. min narazil na ľavej strane loptu so Šporarom a krásnou strelou upratal loptu k ľavej žrdi – 5:0. Zakrátko sa Moha predral po ľavom krídle, už sám pred Volešákom dával ešte pred bránu, odkiaľ Kaša odkopol loptu. V 64. min bol Čavrič blízko k hetriku, zvnútra šestnástky však pálil z voleja tesne vedľa. Aktívny Čavrič v 78. min pripravil dobrú pozíciu pre Holmana, tesne pred ním však loptu zastavil vracajúci sa Kaša. Brankár Šulla sa blysol v 79. min, keď zneškodnil Balaja, ktorý bol v samostatnom úniku. Čavrič v 86. min dokonal hetrik, keď po úniku z ľavej strany obstrelil Volešáka - 6:0.

• 7' 1 : 0 45 Aleksandar Čavrić
  • 11' 2 : 0 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 18' 3 : 0 45 Aleksandar Čavrić
  • 42' 4 : 0 27 David Holman
  • 51' 5 : 0 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 84' 6 : 0 45 Aleksandar Čavrić