Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 21 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2017 / 18 | 21 .kolo | 24. február 2018 o 14:00 | Myjava | 865 divákov
6 : 0
( 4 : 0 )
7., 18. a 84. Čavrič, 11. a 51. Moha, 42. Holman
MŠK Žilina

Martin Ševela
tréner Slovana

„Mne sa zápas hodnotí veľmi dobre. S hráčmi sme si v rámci prípravy zadefinovali štyri body, o ktoré sme sa chceli oprieť. Hneď ten prvý vyšiel, keď sme mali výborný vstup do zápasu, boli sme dostatočne dôrazní a efektívni. Snažili sme sa Žilinu vysoko napádať, súper tak nakopával na hrotového útočníka, kde to zachytávali naši obrancovia. Vďaka vysokému napádaniu sme získavali lopty na súperovej polovici. V našom mužstve bola dobrá ponuková činnosť, výborne hrali obaja krídelníci. Prvý polčas bol veľmi dobrý, cez prestávku sme hráčov nabádali, aby v tom pokračovali a zostali koncentrovaní. Z prvej šance druhého dejstva sme zvýšili na 5:0 a úprimne poviem, že potom bolo ťažko nájsť chlapa, ktorého by som vystriedal. Dnes to bol výborný kolektívny výkon celého mužstva. Víťazstvo o šesť gólov nás samozrejme teší, no sú to stále tri body, či je to 6:0 alebo 1:0. Je dôležité, aby sme sa od tohto výkonu odrazili aj do ďalších zápasov a stavali na dobrých veciach, ktorých bolo dnes naozaj veľa.

Adrián Guľa
tréner Žiliny

„Gratulujem Slovanu k výbornému výkonu, zaslúžene nám aj s úrokmi vrátil to, čo sme si v ostatnom období my zobrali. Nám zápas vôbec nevyšiel. Góly sme inkasovali kvôli nestabilite v defenzívnej činnosti, slabému dôrazu a samozrejme aj kvôli kvalite Slovana, ktorému gratulujem k víťazstvu.“