Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 12 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov
Fortuna liga | 2017 / 18 | 12 .kolo | 14. október 2017 o 17:00 | Pasienky, Bratislava | 825 divákov
3 : 2
( 1 : 1 )
30. Holman, 67. a 77. Mareš
1. FC Tatran Prešov
23. Wiezik, 53. Streňo

Zápasový report

V peknom jesennom počasí začali belasí svižne. Už v prvej minúte im vyšiel signál z rohu, po ktorom Savičevič vystrelil z pravého rohu šestnástky tesne nad bránu. V 13. min Oršula v situácii dvoch proti jednému nacentroval loptu Marešovi, ten hlavičkoval a Slančík v poslednej chvíli vyrazil. Slovanisti boli naďalej aktívnejší. V 23. min predviedol Mareš krásny okamih, keď sa po sklepnutí Hološka rozhodol pre zakončenie nožničkami. Marešovi to vyšlo parádne, Slančík však aj so šťastím zasiahol. Okamžite sa potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš,“ pretože Wiezik bol na konci krídelnej akcie Prešova – 0:1. O tri minúty mohol odpovedať Oršula, ktorý predviedol pekné sólo a len tesne minul prešovskú bránu. Belasým sa podarilo vyrovnať po polhodine hry. Hološko vyslal z pravého krídla prízemný center, Savičevič ešte nezakončil, Holman sa však dostal k voľnej lopte a napálil ju k pravej žrdi – 1:1. V 34. min Holman pekne vysunul Mareša, ten v samostatnom úniku obstrelil Slančíka a bohužiaľ tesne aj bránu. Savičevič v 43. min pekne napriahol z 30 metrov a jeho pokus zaplával na hornú sieť. V nadstavenom čase prvého dejstva Mareš takmer využil vybehnutie brankára Slančíka, keď bola na malý okamih odkrytá prešovská brána. Mareš však tesne minul bránu. Mareš mal následne aj ďalšiu šancu, keď mieril sám na Slančíka, no kľučka mu nevyšla a loptu už nestihol na hracej ploche.

Aktívny Holman v 49. min potiahol akciu stredom poľa a nabil na pravú stranu Hološkovi, ktorý sa z prvej oprel do lopty a opečiatkoval brvno prešovskej brány. V 54. min slovanisti prepadli pri bránení, čo Prešovčania využili a dvaja sa rútili na osamoteného Greifa. Adekunle prihral krížne Streňovi a Greif už nemohol zasiahnuť – 1:2. Naši futbalisti sa snažili odpovedať. Nádejne vyznel prienik Oršulu v 64. min, po ktorom zakončoval tiesnený Vittek tesne vedľa. V 67. min centroval striedajúci Božikov z ľavej strany na zadnú žrď, kde sa Mareš presadil vo vzdušnom súboji a hlavou umiestnil loptu k pravej žrdi – 2:2. V 74. min hostia takmer prekvapili obranu Slovana, Greif však včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu Streňa. O tri minúty sa belasí prvý raz v zápase ujali vedenia. Oršulov center z ľavej strany si v šestnástke našiel Mareš, ktorého hlavička sa od žrde odrazila do siete - 3:2. Striedajúci Vittek mohol v 88. min pridať aj štvrtý gól belasých, jeho krížna strela z uhla len tesne minula bránu. V samom závere už si slovanisti ustrážili náskok a z divokého zápasu si odniesli dôležité tri body.