Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 9 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga | 2017 / 18 | 9 .kolo | 19. september 2017 o 20:30 | Pasienky | 295 divákov
3 : 1
( 1 : 0 )
45. Mareš, 53. Hološko, 63. Oršula
MFK Zemplín Michalovce
72. Šimčák

Slovan dosiahol štvrtý triumf nad Michalovcami v pomere 3:1 v rade.

Futbalisti Slovana vyhrali v zápase 9. kola Fortuna ligy nad Michalovcami 3:1. V náročných podmienkach otvoril skóre krátko pred prestávkou svojím ôsmym gólom v sezóne Jakub Mareš, po zmene strán sa za belasých presadili Filip Hološko a Filip Oršula. Slovan sa v ligovej tabuľke posunul na prvé miesto s dvojbodovým náskokom pred Nitrou, ktorá však má k dobru zajtrajší duel v Trenčíne.

Slovanisti sa v hustom daždi celý prvý polčas vytrvalo snažili zlomiť odpor súpera, no dlho sa im to nedarilo. Mareš v 4. min zakončil slabo, Čikoš o dve minúty neskôr netrafil bránu. Po štvrťhodine hry Holman vysunul Mareša, ktorý chcel svoj samostatný nájazd zakončiť kľučkou do ľavej strany, ale brankár Bieszczad jeho úmysel vystihol a o tutovku ho pripravil. Hostia sa často obetavo hádzali do striel belasých, ako napríklad Božok pri šanci Hološka. V 34. min Šimčák pokazil ofsajdovú pascu Michaloviec, svoju chybu však ešte stihol napraviť a prihrávku Hološka na osamoteného Mareša odkopol do bezpečia. Skóre sa nemenilo ani po ďalšej strele Mareša, ktorému loptu po Sekuličovom centri priťukol Oršula. O jediný strelecký pokus Zemplína v prvom polčase sa zaslúžil Koscelník, ktorý v 39. min zakončil spoza šestnástky príliš slabo na to, aby narobil Greifovi problémy. Keď obrancovia Michaloviec zblokovali aj strelu Oršulu po peknom Holmanovom prieniku, zdalo sa, že mužstvá pôjdu do kabín za bezgólového stavu. Krátko pred uplynutím 45. min však Hološko vyviezol loptu od vlastnej šestnástky, kolmou prihrávkou našiel za obranou šprintujúceho Mareša, ktorý sa tentokrát zoči-voči Bieszczadovi nemýlil a pravačkou poslal loptu presne k žrdi – 1:0.

Po prestávke sa nad štadiónom ešte viac roztrhli mračná a na trávniku sa zase roztrhlo vrece s gólmi. V 53. min predviedli belasí krásnu kombináciu. Holman našiel Oršulu, ktorý prihral Hološkovi pred prázdnu bránu – 2:0. O desať minút si obaja Filipovia úlohy vymenili a Oršula po prihrávke Hološka zblízka zvýšil na trojgólový rozdiel. Michalovce sa ešte snažili o zmiernenie prehry a v 72. min sa im to podarilo. Šimčák dostal prihrávku za obranu a napálil loptu do siete. Päť minút pred koncom skúšal ten istý hráč šťastie znova, Greif tento raz jeho nepríjemnú krížnu strelu skrotil. To už hostia hrali oslabení, keďže sa im zranil stopér Carrillo a už predtým vyčerpali všetky tri striedania. Slovanisti mohli krátku presilovku využiť, ale prihrávky Holmana a Božikova neprešli až k osamotenému Vittekovi.

• 45' 1 : 0 26 Jakub Mareš
  • 53' 2 : 0 21 Filip Hološko
  • 63' 3 : 0 11 Filip Oršula
  • 72' 3 : 1 2 Milan Šimčák
  • 62' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 37 Peter Kavka (C)