Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Slovnaft Cup 6: ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová
Slovnaft Cup | 2023 / 24 | 6 | 13. marec 2024 o 20:30 | Tehelné pole | 1620 divákov
1 : 3
( 1 : 1 )
ŠK Slovan Bratislava
33. Barseghjan
FK Železiarne Podbrezová
36. Š. Faško, 84. Chyla, 86. Paraj

Zápasový report

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3, zrkadlovom ako hostia z Podbrezovej. Na ľavom krídle netradične operoval Juraj Kucka, ktorý mal zároveň kapitánsku pásku.

Ako prví pohrozili hostia. Sanusi vyslal nepríjemnú krížnu strelu, Borjan dokázal loptu vyraziť. Belasí kontrovali akciou z pravej strany a hlavičkou Rodriguesa po centrovanej lopte, Danko bol pripravený pri bližšej žrdi. Na opačnej strane Borjan vyriešil neprehľadnú situáciu po Kašiovej malej domov. Ďalšie rušnejšie okamihy prišli po niečo vyše polhodine. Rodrigues si po rohu prebral loptu na bližšej žrdi a takmer ju dostal do siete, napokon bol z toho ďalší roh. Po ňom Vojtkov center, pridvihnutý obrancom, preletel na zadnú žrď. Barseghjan tam z prvej vystrelil a lopta sa od žrde odrazila do siete – 1:0. O tri minúty však bolo vyrovnané. Faško po sérii odrazov po centri z rohu trafil po zemi k žrdi – 1:1. Prvé dejstvo uzavrel Kováčik strelou z diaľky, Borjan zasiahol.

V úvode druhého dejstva pohrozila Podbrezová, Borjan chytil strelu Kováčika. Zakrátko náš brankár pri odkope trafil Paraja, lopta našťastie preletela tesne nad. V 52. min pekne prešiel Barseghjan stredom poľa a aj prudko vystrelil, Danko podržal hostí a vyrazil na roh. Krátko po hodine hry sme ustáli veľkú šancu hostí, keď Assinor hlavičkoval do žrde. V 68. min Sanusi vyslal nebezpečný pokus z pravej strany, Borjan dobre zasiahol. Ako sa blížil záver, pribúdali možnosti na rozhodnutie. Ďalšiu z nich mal v 76. min Rodrigues, keď hlavičkoval po rohu, a lopta od brvna zamierila nad bránu. Onedlho sa Tolič dostal do šestnástky a aj keď už bol Danko prekonaný, zachránila ho ľavá žrď. Zakrátko Marcelli zakončil nad. Situácia sa belasým veľmi skomplikovala v 84. min po tom, ako Chyla spoza šestnástky umiestnil loptu k pravej žrdi - 1:2. O dve minúty po brejku Kováčik prihral krížne Parajovi, a ten trafil odkrytú bránu - 1:3. Záver priniesol už len zvýšené emócie na oboch stranách a napokon aj vylúčenie Rodriguesa.ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 1:3 (1:1)

Góly: 33. Barseghjan – 36. Š. Faško, 84. Chyla, 86. Paraj

Žlté karty: 62. Kucka, 73. Kankava, 76. Rodrigues, 90. Borjan, 90. Wimmer - 35. Assinor, 61. Sanusi, 78. Mrva, 90. Bajo, 90. Kováčik

Červená karta: 90. Rodrigues (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Dohál – Štrbo, Zemko

Návšteva: 1620 divákov

Slovan: Borjan – Lichý (46. Marcelli), Kašia (69. Bajrič), Wimmer – Zmrhal (85. Sharani), Savvidis (69. Tolič), Kankava, Vojtko (46. Pauschek) – Barseghjan, Rodrigues, Kucka

Podbrezová: Danko – Mrva, Bakaľa, M. Bartoš – Kováčik, Bajo, Š. Faško (77. Chyla), Sanusi (88. Markovič) – Paraj – Masaryk (67. Kabongo), Assinor (67. Galčík)

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.