Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 8 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2017 / 18 | 8 .kolo | 16. september 2017 o 17:30 | Pasienky | 565 divákov
2 : 1
( 2 : 0 )
32. Mareš, 34. Holman
MFK Ružomberok
83. Daniel

Zápasový report

Slovanisti natiahli domácu víťaznú sériu s Ružomberkom na šesť zápasov.

ŠK Slovan si pripísal piate víťazstvo v tejto ligovej sezóne. Nad Ružomberkom vyhral 2:1, keď o triumfe rozhodol v prvom polčase. Proti svojim bývalým spoluhráčom sa hlavou presadil Jakub Mareš a dve minúty po jeho góle prvýkrát skóroval za belasých aj Dávid Holman. Hosťom sa v závere podarilo len znížiť. Slovanisti sa so ziskom 18 bodov na dve hodiny posunuli na prvé miesto v tabuľke, Nitra si ho však večerným víťazstvom nad Podbrezovou vzala späť.

Belasí mali od začiatku výraznú územnú prevahu. Na mokrom trávniku predviedli niekoľko vydarených akcií, ale spočiatku to k ohrozeniu brány Ružomberka neviedlo. V 9. min Čavrič s Marešom dobre napádali rozohrávku súpera a druhý z nich sa dostal k zakončeniu, ktorému však chýbala väčšia razancia. Krátko nato pekne zakombinovali Rabiu s Marešom, Čikoš potiahol loptu do pokutového územia, no ďalší Marešov pokus stihli obrancovia zblokovať. V 13. min vypálil z vyše 20 metrov Hološko a Macík loptu s námahou vyrazil už na tretí rohový kop Slovana. Ružomberčania sa prvýkrát dostali k našej bráne v 23. min, Daniel poslal loptu do päťky, kde ju v náručí schoval pozorný Greif. V 25. min sa Čavrič pri snahe dobehnúť a spracovať prudkú prihrávku zranil a slovanisti hrali niekoľko minút oslabení. Liptáci to využili na sériu troch rohových kopov. Po jednom z nich musel Greif vytlačiť Gerecovu hlavičku nad brvno a onedlo si domáci brankár poradil aj so strelou Saparu z uhla. Namiesto srbského krídelníka naskočil do hry Oršula. Práve on v 32. min presne odcentroval na hlavu Mareša, ktorý svojím siedmym gólom v sezóne otvoril skóre. Už o dve minúty Oršula ustál súboj v strede ihriska, kolmicou poslal za obranu Holmana, ktorý žoči-voči Macíkovi nezaváhal a otvoril si gólový účet v belasom drese – 2:0. V závere prvého polčasu ešte musel Macík zasahovať po strieľanom centri Holmana z priameho kopu i hlavičke Božikova. Na druhej strane Danielova prihrávka preletela celou päťkou bez toho, aby na ňu niekto z jeho nabiehajúcich spoluhráčov dosiahol.

V 47. min Gal Andrezly tvrdo atakoval ležiaceho Greifa, ktorý po ošetrení pokračoval v hre. Hostia tak akoby naznačili, že ešte nevzdávajú boj o bodový zisk a v druhom polčase už boli Slovanu vyrovnanejším súperom. Napriek tomu mali naďalej viac šancí belasí. Holman zakončil svoj prienik do pokutového územia strelou do Kružliaka. V 61. min si mohol Oršula pripísať tretiu gólovú prihrávku. Ponúkol tutovku Hološkovi, ktorý však zblízka loptu neumiestnil dostatočne k žrdi a Macík ju dokázal vyraziť do bezpečia. Na opačnej strane sa na päťke dostal k zakončeniu Gerec, Greif v spolupráci s Chouchoumisom však loptu do siete nepustili. Strelecky bol naďalej aktívny Hološko, no skórovať mu nebolo súdené. Po Marešovej prihrávke jeho bomba presvišťala ponad brvno, tiesnený neusmernil hlavou medzi žrde ani Holmanov center. V 83. min dostal zápas nečakane dramatickú zápletku. Danielov center tečoval Chouchoumis, lopta preletela ponad Greifa a zapadla presne k jeho pravej žrdi – 2:1. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, slovanistom sa naskytali príležitosti na brejky. Strelu striedajúceho Savičeviča Macík so šťastím vyrazil a neinkasoval ani v nadstavenom čase po ďalšej šanci Hološka. Na tesnom triumfe nášho tímu sa tak už nič nezmenilo.