Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Niké liga 4 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2023 / 24 | 4 .kolo | 5. apríl 2024 o 17:30 | 2955 divákov
( 0 : 1 )
MŠK Žilina
26. a 87. Barseghjan, 69. Marcelli

Belasí vyrukovali v rozostavení 3-4-3, zrkadlovom oproti Žiline. Zo zdravotných príčin chýbal kapitán Weiss, ktorý sa však od budúceho týždňa pripojí k mužstvu. Osobné voľno dostal Juraj Kucka, a Gerson Rodrigues trénoval posledné dni individuálne. Kapitánsku pásku mal dnes Guram Kašia.

Úvodná fáza ponúkla futbal v dobrom tempe, oba tímy si však boli vedomé svojich silných stránok. Šance tak prichádzali až postupne. Belasí hrozili najmä z rýchlych brejkov. Po jednom z nich neprešla Barseghjanova finálna prihrávka. V 22. min centroval Vojtko pred bránu, obrancovi nevyšiel odkop, čo mohol Strelec využiť, no do koncovky sa nedostal. Žilina kontrovala prvou veľkou príležitosťou, Sauer zvnútra šestnástky mieril nad. Opäť sa potvrdilo ´nedáš – dostaneš´, a belasí od 26. min po bleskovom brejku viedli. Marcelli vysunul kolmicou medzi obrancov Barseghjana, ten si potiahol loptu a zoči-voči Belkovi sa nepomýlil, umiestnil loptu popod brankára – 0:1. Nášmu mužstvu gól pomohol, domácich na nasledujúcu fázu rozhodil. Prišli teda ďalšie dve naše šance. Blackman zakončil zblízka vedľa, a Barseghjanovu strelu po Strelcovej práci Belko vyrazil. V závere prvého dejstva Žilina pridala. Rezultovala z toho pekná strela Gidiho spoza šestnástky, Borjan vyrazil nad.

Po prestávke sa hra ešte viac rozbehla. Marcelli mohol hneď v úvode zvýšiť na 2:0, jeho strelu Belko vyrazil. Nasledovala žilinská chvíľa, Minárik zblízka zakončil nad. Belasí okamžite kontrovali, Vojtko mieril k bližšej žrdi, Belko zasiahol. Žilinčania zvyšovali ofenzívnu aktivitu. Adang po brejku strieľal nad, a belasí ustáli aj nepríjemný závar s koncovkou Javorčeka. V 64. min nám vyšiel protiútok, Barseghjan dal doľava Marcellimu, ten z bezprostrednej blízkosti trafil bočnú sieť. Vladimír Weiss st. v 64. minúte striedal, Pauschek vymenil Strelca. Nový muž na trávniku sa zasunul na pravý kraj obrany, Blackman sa vysunul vyššie. V 69. min nám to už vyšlo – Blackman vybojoval loptu, Barseghjan prihral do vyloženej pozície naľavo Marcellimu, a ten sa nepomýlil – 0:2. Domáci sa nevzdávali, Sauer v 80. min zakončil po spätnej lopte tesne nad. Belasí v 87. min zvýšili na rozdiel triedy. Toličovu strelu Belko vyrazil a Barseghjan loptu umiestnil do siete - 0:3.

Zápasový sumár
MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 26. a 87. Barseghjan, 69. Marcelli

Žltá karta: 90. Bajrič (Slovan)

Rozhodovali: Gemzický (od 26. min Dohál) – Štrbo, Vitko

Návšteva: 2955 divákov

Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Ďatko (65. Bile), Adang (70. Essomba), Gidi, Bari (46. D. Javorček) – Jambor, Sauer, Iľko (65. Nsona)

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer (89. Risvanis) – Blackman (89. Lichý), Savvidis, Kankava, Vojtko – Barseghjan (89. Zmrhal), Strelec (65. Pauschek) - Marcelli (75. Tolič)

• 26' 0:1 Tigran Barseghyan
  • 69' 0:2 Nino Marcelli
  • 87' 0:3 Tigran Barseghyan